TikTok заблокував мережу ботів, що поширювала фейки проти України
13 лютого 2023
13.02.2023

Відеосервіс TikTok виявив та заблокував мережу з понад 1600 акаунтів, які займались поширенням російської пропаганди, а саме фейків про війну в Україні.

Про це повідомляє Bloomberg.

Цільовою аудиторією цих пропагандистських та фейкових наративів були жителі країн ЄС, в першу чергу, Німеччини, Італії та Великобританії. Контент поширювався на мовах цих країн. Мережі ботів з понад 1600 акаунтів вдалося залучити понад 133 тисяч підписників.

Одночасно з цим у TikTok повідомили про закриття мережі, що базувалась в Грузії та поширювала пропаганду на російськомовних жителів цієї країни, а іще на жителів Казахстана та Білорусі.

У TikTok не пояснюють, чи була російська влада дотична до роботи обох ботмереж.

«Ми не дозволяємо дії, які можуть підірвати цілісність нашої платформи або автентичність наших користувачів», — згадується в офіційному повідомленні TikTok. «Той факт, що ці мережі та пов’язані з ними облікові записи були швидко ідентифіковані та видалені, є демонстрацією значних ресурсів, які ми інвестували в захист нашої спільноти від введення в оману».

Ботмережі поширення дезінформації використовують різні цифрові інструменти у своїй діяльності. Серед них - віртуальні приватні мережі (VPN), щоб створити враження, ніби вони походять з інших країн. Учасники ботмереж купують персоналізовану рекламу в тих країнах, на які вони хочуть націлитися, створюючи враження, ніби їхні облікові записи створені місцевими жителями.

TikTok та інші соціальні платформи попросили до кінця січня подати добровільні звіти про їхні практики подолання дезінформації в Європі. Ці вимоги пов’язані з новими законами ЄС про модерацію вмісту, а саме Законом про цифрові послуги.

Ці звіти були опубліковані вперше. Відтепер великі компанії публікуватимуть нові звіти кожні півроку

Раніше ми розповідали, що комісар ЄС із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон попередив TikTok про можливе блокування через невідповідність додатку правилам ЄС, які існують для цифрових платформ.