TikTok представляє новий європейський режим безпеки даних
17 березня 2023
17.03.2023

Відеосервіс TikTok оголосив про новий режим безпеки даних під назвою «Проект Clover» (Project Clover).

Про це повідомляє Reuters.

Європейський парламент, Європейська комісія та Рада ЄС нещодавно заборонили TikTok на телефонах співробітників через зростання занепокоєння щодо того, як сервіс, який належить китайській фірмі ByteDance, використовує дані користувачів, та, найголовніше, чи може уряд Китаю отримувати доступ до даних користувачів й просувати свої наративи серед європейців та американцв.

Водночас Конгрес США підтримав законодавство, яке надає адміністрації президента повноваження забороняти китайський відеододаток TikTok та інші іноземні технології, якщо вони становлять загрозу національній безпеці.

У TikTok пообіцяли, що уже цього року почнуть зберігати дані європейських користувачів локально, на серверах, розміщених в ЄС, доступ до яких не матимуть китайські співробітники компанії. Остаточна міграція даних завершиться до 2024 року.

Для реалізації цих кроків TikTok незабаром відкриє додатковий центр обробки даних в Ірландії та ще один у регіоні Хамар у Норвегії. Цими центрами обробки даних керуватиме третя сторона.

«Ми є компанією, що підтримує всі вимоги, що стосуються безпеки даних. Ми пропонуємо озвучити проблеми, які виникають із використанням TikTok та готовы працювати над їх вирішенням. Таким був наш підхід у США, таким буде наш підхід скрізь», – сказав Тео Бертрам, віце-президент TikTok із зв’язків з урядом і державної політики: «Наш підхід дуже відкритий для урядів, регулюючих органів і експертів. Ми готові слухати поради і робити все, щоб наша робота була ще більш ефективною».

Компанія заявила, що скоротить передачу даних за межі регіону та зменшить доступ співробітників до внутрішніх даних користувачів.

TikTok застосував подібну стратегію в США під назвою «Проект Техас», намагаючись заспокоїти уряд та конгресменів після звинувачень у неналежному захисті даних американців.

На початку березня Білий дім встановив кінцевий термін видалення TikTok з федеральних пристроїв.