TikTok посилив заходи безпеки та протидії дезінформації — щоквартальний звіт
1 липня 2022
1.07.2022

30 червня соцмережа TikTok оприлюднила щоквартальний звіт щодо дотримання правил спільноти протягом перших трьох місяців 2022 року. Окремо у звіті йдеться про заходи, які платформа вжила для захисту користувачів з 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

У звіті повідомляють про видалення контенту та облікових записів, а також про маркування контенту як такого, що не пройшов перевірку фактів, та облікових записів, які належать російським державним ЗМІ.

Загалом з 24 лютого до 31 березня (кінець звітного періоду) TikTok:

  • видалила 41 191 відео, що пов’язані з війною в Україні. 87% цих роликів порушували політику платформи щодо дезінформації;
  • проаналізувала 13 738 відео зі всього світу;
  • додала позначки до 5600 відео, які інформували глядачів про те, що перевірити факти у ролику неможливо;
  • позначила контент з 49 облікових записів російських державних ЗМІ;
  • виявила та видалила 6 мереж і 204 облікові записи, спрямованих на вплив на громадську думку та введення користувачів в оману щодо їхньої особистості.

Як повідомляє MediaSapiens, керівник відділу довіри та безпеки TikTok Кормак Кінан зазначив, що близько 80% загального обсягу видалених відео різного змісту походять з 30 країн, до яких належать Росія, США, Канада, Франція, Україна тощо. У звіті наголошується, що переважна більшість видалених відео (78%) були ідентифіковані завчасно, тобто мали нульові перегляди.

Як повідомлялося раніше, YouTube заблокував 442 канали, що поширювали російську пропаганду.