TikTok підозрюють у несанкціонованому доступі до даних користувачів
9 листопада 2022
9.11.2022

Сервіс коротких відео підозрювали у стеженні за американцями. Окрім того, компанія не приховує, що її співробітники мають доступ до даних європейців.

Про це повідомляє The Guardian.

В оновленні конфіденційності сервісу TikTok йдеться про те, що ця платформа та її співробітники мали доступ до даних європейських користувачів. Причому мова йде про тих працівників компанії, які фізично знаходяться в інших країнах світу. Серед інших країн, звідки співробітники TikTok можуть отримати доступ до даних європейських користувачів, є Бразилія, Канада та Ізраїль, а також США та Сінгапур, де зараз зберігаються дані європейських користувачів.

Керівник відділу конфіденційності TikTok у Європі Елейн Фокс сказала: «Підпорядковуючись серії надійних засобів контролю безпеки та протоколів схвалення, а також за допомогою методів, визнаних GDPR, ми надаємо певним співробітникам нашої корпоративної групи, розташованих у Бразилії, Канаді, Китаї, Ізраїлі, Японії, Малайзії, Філіппінах, Сінгапурі, Південній Кореї та Сполучених Штатах, віддалений доступ до даних європейських користувачів TikTok».

Оновлення політики конфіденційності, яке поширюється на Велику Британію, ЄС та Швейцарію та запрацює 2 грудня.

В оновленій політиці конфіденційності Fox стверджується, що компанія не збирає«інформацію про точне місцезнаходження» від користувачів у Європі. У поточній версії політики конфіденційності зазначено: «З вашого дозволу ми також можемо збирати точну інформацію про місцезнаходження (наприклад, GPS)».

Компанія оприлюднила це оновлення на тлі політичного та нормативного тиску щодо використання даних TikTok.

Декілька тижнів тому у світі активно обговорювалися новини про те, що співробітники материнської компанії TikTok планували відстежувати особисте розташування низки конкретних американських громадян. Мова йде про співробітників відділу внутрішнього аудиту та контролю ризиків у ByteDance. Ці фахівці вивчають потенційно неправомірні дії нинішніх і колишніх співробітників ByteDance.

Як повідомлялося раніше, вбудований браузер для TikTok шпигує за користувачами.