TikTok може збирати біометричні ідентифікатори користувачів — ЗМІ
4 липня 2022
4.07.2022

З 13 липня починає діяти оновлена політика конфіденційності відеоплатформи TikTok. Західні видання Panda та TechCrunch звертають увагу на те, що зміни у політиці підвищують ризик збору голосової та візуальної біометричної інформації користувачів.

Про це йдеться в офіційному блозі TikTok.

Відеоплатформа збирає відео, зображення та аудіозаписи, що є частиною контенту користувачів. Зокрема ідентифікують об‘єкти та пейзажі, що потрапляють в кадр, а також слова, які креатори вимовляють у роликах. Про це зазначається у розділі «Інформація, що збирається автоматично» (Automatically Collected Information) під заголовком «Характеристики та особливості контенту» (Content Characteristics and Features).

«Ми робимо це зокрема для модерації контенту, а також для забезпечення можливості використання спеціальних ефектів (таких як відеофільтри та аватари) та написи», — йдеться у політиці TikTok.

Журналісти TechCrunch процитували текст політики про те, що соцмережа «може збирати біометричні ідентифікатори» з контенту, серед яких «обличчя та відбитки пальців». TikTok нібито не зміг підтвердити не зміг підтвердити, які розробки продукту зумовили необхідність додавання біометричних даних до списку інформації, яку він автоматично збирає. Представники платформи повідомили, що запитуватимуть згоди людей, якщо таку практику збору даних запровадять.

Наразі інформація про збір біометричних ідентифікаторів користувачів у зазначених розділах політики відсутня.

Як повідомлялося раніше, у своєму щоквартальному звіті TikTok зазначив, що посилив заходи безпеки та заходи протидії дезінформації.