TikTok допомагає у поширенні російських наративів
11 серпня 2022
11.08.2022

Користувачі з Росії можуть публікувати свій контент, а платформа TikTok додає його у рекомендації. Це відбувається попри те, що компанія нібито перестала працювати на російському ринку.

До такого висновку у своєму дослідженні дійшла організація Tracking Exposed.

Автори дослідження стверджують, що TikTok здійснює так зване «тіньове просування» проросійського контенту. Алгоритми TikTok рекомендують користувачам російські державні медіа та інший контент політичного та загального характеру. Ці відео відображаються на сторінці «Для вас» (FYP), призначеній для рекомендацій контенту для юзерів. Компанія це робить всупереч власній політиці, оновленій 30 червня, у відповідності з якою новий контент, розміщуваний на платформі, не буде доступний російським користувачам.

Термін «тіньове просування» автори дослідження застосували самі вперше для того, щоб пояснити, що раніше вони не бачили подібних методів роботи з контентом. Та підкреслили прикрість самого факту існування таких методів «у світлі нових стандартів прозорості, які Європа буде застосовувати до соціальних платформ» у відповідності до недавно прийнятих нових законів, в тому числі Закону про цифрові послуги (Digital Services Act або DSA).

Як повідомлялося раніше, сервіс TikTok заявляв про посилення заходів щодо безпеки та протидії дезінформації.