TikTok додасть спеціальні помітки для акаунтів державних ЗМІ
19 січня 2023
19.01.2023

Помітки «медіа, що контролюється державою», отримають профілі медіа з понад 40 країн світу.

Про це повідомляється на офіційному сайті TikTok.

Завдяки таким поміткам TikTok проінформує користувачів, що вони бачать контент, який створено державними медіа. Пілотний проект щодо впровадження таких поміток було ініційовано відразу після вторгнення Росії в Україну. В рамках того проекту сервіс коротких відео додавав спеціальні помітки до державних медіа України, Росії та Білорусі. Такі мітки були представлені у вигляді активних гіперпосилань. Вони дозволяли перейти за лінком та отримати інформацію про те, що означають такі мітки і навіщо вони застосовуються. Під час пілотного проекту мітки, що інформували про державні медіа, отримали акаунти РИА Новости, RT, Sputnik та ряд інших.

Зараз в компанії вирішили розширити цю практику на медіа інших країн світу. Всього такі мітки будуть застосовані до видань із 40 країн світу.

TikTok пізніше за інші соціальні платформи запровадила такі мітки. До прикладу, YouTube ще у 2018 році додав подібні позначки до акаунтів. У 2020 році такі уточнення з’явились у Meta і Twitter.

Після початку війни ці соціальні сервіси додавали також помітки, які підкреслювали, що користувач бачить не лише російські медіа, до прикладу, RT, Sputnik, але й що це медіа, контрольовані державою Росія. Це попередження мало на меті вказати користувачам, що в таких медіа вони можуть зустріти маніпулятивний або пропагандистський контент.

Можна припустити, що рішення додати помітки щодо профілів державних медіа пов’язане із нападками, які переживає TikTok у США. Компанія цим способом намагається стати більш прозорою та покращити управління контентом, що з'являється на сайті.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що Сенат США вимагав заборонити TikTok на пристроях держслужбовців.