Telegram видалив декілька російських та білоруських пропагандистських каналів
26 вересня 2022
26.09.2022

Такі дії компанії стали реакцією на вимогу Apple через заклики «різати» та «розстрілювати» беззбройних людей.

Про це повідомляє Ліга.

Сумарна аудиторія заблокованих каналів перевищує 80 тисяч підписників. Ще декілька каналів, які читає більше 50 тисяч людей, можуть так само бути заблоковані. Їх власники отримали попередження від керівництва Telegram.

Дії адміністрації Telegram пояснив Павло Дуров, засновник проекту, у своєму дописі. Він написав, що заклики «різати» та вбивати звичайних людей, які часто фігурували у заблокованих каналах, протирічать правилам Telegram. Спочатку адміністрація видаляла окремі дописи, в яких містився проблемний контент, проте власники каналів опублікували їх повторно. Саме тому було прийнято рішення заблокувати ці канали.

Дуров пояснив, що адміністратори каналів повинні максимально серйозно сприйняти ці попередження і зробити все, щоб ці порушення не повторювалися. Це стосується, в першу чергу, тих каналів, які отримали попередження від Telegram. Якщо власники каналів не дослухаються до порад та рекомендацій, їх спіткає така сама доля, принаймні, їх версії будуть заблоковані при використанні платформи через мобільні додатки, доступні у App Store та Google Play. В кращому випадку, ці канали будуть доступні для перегляду через веб-версію Telegram.

Павло Дуров не повідомив, про які Telegram-канали йдеться, проте, за повідомленнями інших медіа, швидше за все блокування стосувалося Telegram-каналу ДШРГ «Русич», каналу Григорія Азарьонка та, можливо, ряду інших.

Як повідомлялося раніше, «Інтернет Свобода» проаналізувала, чому російський месенджер став популярним в Україні та які є ризики його використання