Техногіганти вимагають заблокувати закон про конфіденційність дітей в інтернеті
10 березня 2023
10.03.2023

До суду подала група NetChoice, яка об’єднує найбільші технологічні компанії. Про це повідомляє Washington Post.

Організація Netchoice, що об’єднує декілька техногігантів, подала до суду з вимогою заблокувати дію закону штату Каліфорнія щодо захисту дітей в інтернеті. Цей закон вимагає, щоб технологічні компанії ввели по замовчуванню засоби по захисту неповнолітніх користувачів.

Представники Netchoice впевнені, що ця вимога порушує Першу поправку до Конституції США та обмежує право цих цифрових платформ на редакційну політику, вимагаючи від них видалення завеликої кількості контенту зі своїх платформ.

У NetChoice стверджують, що технологічні компанії мають право згідно з Конституцією приймати «редакційні рішення» про те, який контент вони публікують або видаляють. Натомість закон про конфіденційність дітей в інтернеті, який має набути чинності в 2024 році, змусить компанії «служити цензорами» та занадто сильно модерувати контент.

NetChoice також є одним із позивачів, які оскаржують закони, прийняті у Техасі та Флориді, які регулюють контент у соціальних мережах. Зараз ці закони оскаржуються у Верховному суді США після суперечливих рішень судів нижчої інстанції, які скасували більшу частину закону Флориди і підтримали закон Техасу.

У серпні законодавці штату Каліфорнія прийняли закон про безпеку дітей. Він вимагає, щоб платформи перевіряли, чи можуть нові продукти завдати шкоди дітям, перш ніж запускати їх, і пропонувати захист конфіденційності молодшим користувачам за замовчуванням.

Офіс генерального прокурора Каліфорнії планує боротися із цим позовом.

Раніше "Інтернет свобода" розповідала, що шкідливий онлайн-контент занадто доступний британським дітям.