Техгігантів можуть зобов’язати платити податки в Україні
28 січня 2021
28.01.2021

Верховна Рада України планує запровадити механізм, який зобов’яже світових техгігантів, які працюють в Україні, сплачувати податки до бюджету країни. Відповідний законопроєкт № 4184 уже зареєстрований у Верховній Раді до розгляду.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«У нас склалася абсолютно неприпустима ситуація, коли корпорації які заробляють великі гроші на території України, взагалі не сплачують податків. Українські компанії, що працюють в Україні і надають аналогічні послуги, сплачують податок, а закордонні компанії – не сплачують. Ми обговорювали цей законопроєкт з представниками Facebook та інших компаній і ще будемо його обговорювати до другого читання. Ми знаємо, що Facebook» сплачує такий податок у більш ніж 20-ти країнах світу, зокрема у країнах ЄС, Японії та Росії», – прокоментував Данило Гетьманцев, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Раніше компанія Google повідомила, що може вимкнути пошукову систему та піти з ринку Австралії, якщо австралійська влада прийме новий закон, згідно з яким Facebook, Google та інші техкомпанії повинні будуть платити новинним агентствам за використання їхнього контенту.