«Свобода слова в цифрову добу»: 2-денний тренінг від Центру Громадянських Свобод
14 вересня 2021
14.09.2021

20-21 вересня Центр Громадянських Свобод за підтримки Американської асоціації юристів «Ініціатива з верховенства права» (ABA ROLI) проведе офлайн симпозіум «Свобода слова в цифрову добу». Реєстрація для участі у тренінгу триватиме до 15 вересня.

До участі в конференції запрошуються представники громадських організацій з прав людини, експерти та юристи з питань вільного інтернету та свободи слова в інтернеті, представники державних органів, які відповідальні за забезпечення цифрових прав в Україні, викладачі, громадськість та активісти.

На 2 денному тренінгу розглянуть актуальні питання цифросфери, такі як збір персональних даних та їх використання, обмеження свободи слова в Інтернеті (українські та міжнародні кейси), обмеження свободи Інтернету та наслідки таких обмежень, демократичні практики функціонування інтернету та інше.

Тренерами та спікерами стануть відомі українські медіа юристи, дослідники, експерти з цифрових технологій:

День 1. ЛЕКТОРІЙ «Свобода вираження поглядів онлайн: Україна-ЄС»

  • Микита Петік, CITIP KU Leuven, юрист. Свобода слова в Інтернеті за практикою ЄСПЛ та Суду ЄС;
  • Максим Дворовий, юрист ГО «Лабораторія цифрової безпеки». Блокування сайтів: практика ЄСПЛ та українські реалії;
  • Олександр Бурмагін, адвокат, медіа-юрист, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини». Моніторинг порушення цифрових прав в Україні.

День 2. ЛЕКТОРІЙ «Свобода вираження поглядів онлайн та захист персональних даних”

  • Микита Петік, CITIP KU Leuven, юрист. Законодавче регулювання персональних даних у ЄС;
  • Ганна Проскура, к.ю.н., юристка. Забезпечення прав людини в мережі інтернет (право доступу до мережі в Україні та закордоном);
  • Віталій Мороз, консультант з цифрових технологій. Як український приватний сектор розпоряджається персональними даними українських користувачів. Результати дослідження Індекс прозорості звітування від ГО «Інтерньюз-Україна».

Як результат заходу, учасники матимуть змогу продемонструвати свої знання про свободу Інтернету та свободу слова в Інтернеті, зрозуміти особливості адвокаційних кампаній з метою захисту свободи Інтернету та бути готовими приєднатися до них, бути готовими провести тренінг для членів власних організацій в межах 2 місяці після тренування.

Докладніше про програму заходу.