Світова економіка зазнала збитків у трильйон доларів через кіберзлочини у 2020 році
8 грудня 2020
8.12.2020

У 2020 році світова економіка втратила понад трильйон доларів через хакерські атаки та забезпечення захисту від них.

Про це повідомляється у звіті американської компанії McAfee та Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

Збитки завдані хакерами у 2020 році становлять понад 1 % світового ВВП. Втрати збільшилися вдвічі порівняно з 2018, коли сума збитків становила майже 600 мільярдів доларів. Серед кіберзлочинів зросла кількість випадків використання так званих програм-здирників (за допомогою яких зловмисники закодовують дані й вимагають кошти за розкодування), фішинг-атак, крадіжок Email-акаунтів, використання шпигунського програмного забезпечення та крадіжок криптовалют. Причиною великої кількості кібератак, на думку авторів дослідження, є підвищення професійності хакерів та збільшення активності в мережі у зв’язку з дистанційною роботою під час пандемії.

Дослідження базувалося на оцінці даних майже 1500 IT-фахівців із компаній, державних установ та різних організацій зі США, Канади, Великої Британії, Франції, Німеччини, Японії та Австралії. Оцінка збитків враховувала втрати цифрової власності, робочого часу, протягом якого не працювали робочі системи та іміджеві втрати компаній і установ, які зазнавали хакерських атак.

Нагадаємо, що протягом 18–24 листопада 2020 року Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України зафіксувала понад 1,7 млн кібератак на державні інформаційні ресурси.