Свідчення Цукерберга щодо Cambridge Analytica хоче заслухати парламентський комітет Канади
8 травня 2019
8.05.2019

Свідчення Марка Цукерберга та головного операційного директора Facebook Шеріл Сандберг хоче заслухати постійний комітет з питань доступу до інформації, приватності та етики парламенту Канади. Рішення членів комітету було одностайним. Про це повідомляє Укрінформ.

Цукерберга та Сандберг запрошують до Оттави 28 травня, коли в столиці Канади проходитиме засідання Міжнародного комітету із питань дезінформації та фейкових новин. На засіданні Комітет обговорить кризу, що виникла після викриття діяльності компанії Cambridge Analytica.

Таке рішення постійного комітету є обов’язковим до виконання для всіх громадян Канади, втім його юридична сила не поширюється на громадян інших країн, тож Цукерберг і Сандберг можуть відмовитися свідчити на засіданні комітету.

Міжнародний комітет, до якого входять депутати з Канади, Великої Британії, Аргентини, Франції, Німеччини, Ірландії, Латвії, Сингапуру та України, вже запрошував Цукерберга дати свідчення під час свого першого засідання у Лондоні. Однак у листопаді 2018 року Цукерберг відмовився взяти участь в засіданні, надіславши замість себе віце-президента компанії Річарда Алана.

Нагадаємо, нещодавно рада акціонерів Facebook заявила, що необхідно знизити вплив Марка Цукерберга на компанію. Власники акцій заявили про необхідність розмежувати дві посади – голову ради директорів та гендиректора компанії, оскільки Цукерберг займає обидві посади. У заяві також йдеться про те, що дії Цукерберга призвели до зниження оціночної вартості компанії на 40% у липні 2018 року. Причиною цьому стали поширення неправдивої інформації у соцмережі, скандал з Cambridge Analytica та втручання Росії у вибори.