#SuspendKremlin: Meta, Twitter та Google повинні призупинити акаунти російського уряду
7 червня 2022
7.06.2022

The Digital Diplomacy Task Force звернулися до представників техгігантів щодо призупинення акаунтів російського уряду та пов’язаних із ним акаунтів в Meta, Twitter і Google доки Росія не припинить окупацію України та інших суверенних держав, таких як Грузія.

Раніше Meta, Google і Twitter уже вжили заходів для обмеження російських державних ЗМІ, таких як RT і Sputnik, і практику маркування державних акаунтів. Проте російський уряд продовжує використовувати Meta, Google і Twitter, щоб виправдати своє вторгнення в Україну та позиціонувати себе як легітимну зацікавлену сторону в демократичних дискусіях в Інтернеті.

Зокрема, пропагування Росією війни є порушення Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. Генеральна Асамблея ООН визначає та засуджує таку пропаганду війни як «пропаганду в будь-якій формі, незалежно від того, в якій країні вона реалізується, що призначена або може спровокувати чи заохочувати будь-яку загрозу миру, порушення миру чи акт агресії».

Позиція та дії техкомпаній Facebook, Twitter та Google

Стандарти спільноти Facebook щодо небезпечних осіб та організацій стверджують, що «[у]прагненні запобігти й порушити реальну шкоду, ми не дозволяємо організаціям чи окремим особам, які проголошують насильницьку місію або беруть участь у насильстві, бути присутніми у Facebook. Ми оцінюємо ці організації на основі їхньої онлайн- та офлайн-поведінки, і що особливо важливо, їхню приналежність до насильства».

Twitter нещодавно також заявив, що «коли уряд блокує або обмежує доступ до онлайн-сервісів у своїй країніі, підриваючи голос громадськості та можливість вільного доступу до інформації, але продовжує використовувати онлайн-сервіси для власних комунікацій, створюється серйозний інформаційний дисбаланс», й як наслідок, це призводить до «гострої шкоди».

Крім того, Google заявив, що «наші Правила спільноти забороняють заперечувати, мінімізувати або баналізувати добре задокументовані події насильства, і ми видаляємо вміст про вторгнення Росії в Україну, що порушує цю політику».