Суд зобов’язав провайдерів заблокувати Telegram-канали «Легитимный», «Резидент», «Картель» і «Сплетница»
26 лютого 2021
26.02.2021

Київський районний суд Харкова зобов’язав провайдерів заблокувати Telegram-канали «Легитимный», «Резидент», «Картель» і «Сплетница». За даними Служби безпеки України, вони є частиною мережі спецслужб Росії.

Про це повідомляє НКРЗІ.

Скріншот Ухвалу слідчого судді Київського районного суду, джерело: НКРЗІ

Як повідомляє Детектор Медіа, з технічної точки виконати рішення суду буде важко, адже провайдери не можуть блокувати доступ до окремих Telegram-каналів. У налаштуваннях месенджера є можливість включити проксі, яке дозволить обійти блокування.

«Укртелеком» шукає технічну можливість виконання постанови про блокування певних Telegram-каналів відповідно до постанови суду. На сьогодні приклади успішного виконання таких завдань нам невідомі. Це фактично виділення і блокування певного інформаційного потоку всередині месенджера, що надзвичайно складно», — прокоментували «Укртелеком» для Інтерфакс-Україна.

Схожої думки і представники «Київстар»: «Оператори та провайдери не мають технічної можливості здійснювати «вибіркове» блокування окремих груп, каналів або акаунтів в соціальних мережах, не зачіпаючи при цьому доступ до всього інтернет-ресурсу».

Раніше НКРЗІ оприлюднила список 426 сайтів, до яких Голосіївський райсуд суд постановив заблокувати доступ.