Суд зобов’язав провайдерів заблокувати ще 69 сайтів
18 листопада 2019
18.11.2019

За рішенням Печерського районного суду тринадцять операторів та провайдерів мають заблокувати доступ до 69 сайтів. Відповідно до ухвали суду, досудове розслідування встановило, що через ці сайти відбувався збут наркотичних та психотропних речовин.

За рішенням суду від 7 листопада 2019 року блокування здійснюватиметься через “накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет при використанні зазначених веб-ресурсів, з метою збереження речових доказів та припинення вчинення кримінальних правопорушень”.

69 веб-сайтів, які мають бути заблоковані за рішенням Печерського райсуду, працювали як інтернет-магазини та форуми, за допомогою яких рекламувалися та незаконно збувалися наркотичні засоби та психотропні речовини, йдеться у рішенні суду.

Досудове розслідування проводилося з 25 травня 2018 року, у вчиненні кримінальних правопорушень підозрюються 32 особи.

Станом на 5 листопада ці 69 сайтів продовжували незаконну діяльність, “відтак використовуються в якості знаряддя вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 307 частиною 3 КК України”, сказано в документі.

Влітку 2019 року було 4 рішення судів, відповідно до яких провайдери зобов’язані заблокувати 26 вебсайтів. Нагадуємо, що це за сайти, які підстави для блокування та що про це думають юристи. 28 серпня 2019 року у прес-центрі інформаційного агентства “Укрінформ” відбувся круглий стіл “Як і чому блокують сайти через рішення суду в Україні? Пропозиції стейкхолдерів”. Більше про результати обговорення читайте на нашому сайті.