Суд ЄС скасував штраф на 13 млрд євро для Apple
15 липня 2020
15.07.2020

Суд ЄС скасував штраф на 13 млрд євро для Apple, який Єврокомісія наклала на компанію у 2016 році, коли визнала її винною в ухиленні від сплати податків в Ірландії. Про це пише CNBC.

Суд вирішив, що доказів Єврокомісії, які підтверджували б, що Apple незаконно користувався податковими пільгами, наданими Ірландією, недостатньо.

Єврокомісія у своєму висновку покладалася на законодавство ЄС, яке забороняє деяким компаніям отримувати податкові пільги, оскільки це трактується як “незаконна державна допомога”.

За рішенням суду, Комісія помилково оголосила про те, що Apple Sales International та Apple Operations Europe отримали особливі економічні пільги та державну допомогу в Ірландії.

Акції Apple зросли на 2% у зв’язку з новинами про скасування штрафу.

Чому це важливо?

Ухвала суду стала важливим моментом у дискусії щодо оподаткування техгігантів у ЄС у останні роки.

Податки відіграють ще більш помітну роль після пандемії COVID-19. Оскільки багато урядів збільшують свої витрати, вони шукатимуть нові джерела доходу у формі оподаткування, прогнозує CNBC.

"Незалежно від того, чи це американські компанії, китайські, японські, корейські чи європейські, це стосується справедливості податкових систем", — заявила в середу, 15 липня, міністр закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес у коментарі виданню.

Поки у ЄС тривають розмови, чи потрібно вводити цифровий податок, аби гарантувати, що техгіганти платять справедливу частку порівняно з іншими компаніями, США вважають його дискримінаційним щодо американських компаній.

Нагадаємо, у вересні 2019 року компанія Apple вирішила оскаржити у суді ЄС податковий штраф Єврокомісії у розмірі 13 мільярдів євро. Американська компанія тоді заявила, що штраф “не відповідає дійсності та здоровому глузду”. Ірландія, яка отримує вигоду від інвестицій транснаціональних компаній, для яких діють низькі ставки оподаткування, також оскаржувала таке рішення Єврокомісії.