Суд ЄС дозволив YouTube не розкривати дані користувачів, які порушують авторське право
11 липня 2020
11.07.2020

Європейський суд дозволив YouTube не розкривати дані користувачів, які порушують авторське право. А на вимогу правовласників контенту відеосервіс може повідомити лише поштову адресу піратів. Таке рішення Європейський суд ухвалив 9 липня у Люксембурзі, пише DW.

Відповідно до рішення суду YouTube не зобов’язаний повідомляти електронні адреси, IP-адреси або телефонні номери.

"Коли якийсь фільм неправомірно завантажений на якусь онлайн-платформу, як то YouTube, правовласник може, згідно з директивою про забезпечення прав інтелектуальної власності, вимагати від оператора надати лише поштову адресу відповідного користувача, але не його чи її електронну адресу, IP-адресу або телефонний номер", — зазначається в рішенні суду.

До суду ЄС звернувся із запитом суд у Німеччині, аби вирішити судову суперечку між німецькою кінокомпанією Constantin Film та YouTube. У 2013-2014 роках користувачі розмістили на YouTube два фільми без згоди правовласника — Scary Movie 5 та Parker.

Компанія Constantin Film звернулася безпосередньо до YouTube, аби отримати дані піратів, але відеосервіс відмовився надати інформацію про користувачів, які порушили авторські права.

Нагадаємо, у червні група темношкірих творців контенту подала позов на компанію YouTube. Позивачі звинувачують платформу у тому, що її алгоритми неправильно застосовували режим обмеженого перегляду до відео з назвами чи тегами на кшталт «Black Lives Matter», «Racial Profiling» чи «White Supremacy».