Суд Філіппін визнав журналістку, яка критикувала владу, винною у кібернаклепі
16 червня 2020
16.06.2020

15 червня 2020 року суд Філіппін визнав Марію Рессу, колишню журналістку CNN, нині співзасновницю та директорку незалежного видання Rappler, яка критикувала владу, винною у кібернаклепі. За рішенням суду на Рессу та її автора Рейналда Сантоса-молодшого чекає до шести років у в’язниці.

Як пише Радіо Свобода, ця справа вважалася перевіркою на рівень свободи преси у країні.

Ресса після оголошення вироку повідомила, що журналісти подаватимуть апеляцію. Наразі їх звільнили під заставу.

Комітет захисту журналістів заявив, що вирок Рессі є “кричущим злочином проти свободи преси”, спрямованим на придушення критики уряду. Скасувати вирок після розгляду апеляції закликала і Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF).

Видання Rappler у 2012 році опублікувало звіт розвідки, який пов’язував філіппінського підприємця з вбивством, торгівлею людьми та наркотиками. Матеріал оновили у 2014 році. Редакція опублікувала текст до того, як влада Філіппін ухвалила закон проти “кібернаклепу”. Втім прокурори у суді відстоювали позицію, що навіть через незначне редагування матеріалу журналісти мають бути покарані.

У 2018 році новинний сайт Rappler позбавили ліцензії через порушення Конституції щодо власників медіа. За законом всі власники та керівники компанії мають бути філіпінцями. Редакцію Rappler також звинувачують у несплаті податків.

Нагадаємо, ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька два роки потерпають від кібербулінгу.