Страна.UA, Гужва, Деркач та подружжя Шаріїв: РНБО ввела нові санкції
23 серпня 2021
23.08.2021

Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції проти депутата парламенту Андрія Деркача та його медіаресурсів, блогера Анатолія Шарія та його дружини Ольги Шарій, головного редактора видання Страна.UA Ігоря Гужви та кількох його компаній, які управляють медіактивами. Санкції також вводяться до 4 компаній, що пов’язані з інтернет-ресурсами, які прямо чи опосередковано координуються цими особами та «ведуть системну антиукраїнську пропаганду».

Про це повідомляється у дописі СБУ.

Відповідні рішення про санкції РНБО прийняли на засіданні у п’ятницю, 20 серпня. На сайті президента опубліковано укази від 20 серпня про введення в дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

«Сьогодні ми запропонували санкції відносно Гужви Ігоря Анатолійовича і безпосередньо афілійованих із ним юридичних осіб. У даному списку ще дві фізичні особи, які безпосередньо афілійовані з Ігорем Анатолійовичем і займаються протиправною діяльністю на території нашої країни, – Шарій Ольга Олексіївна і безпосередньо Шарій Анатолій Анатолійович», – заявив під час брифінгу Олексій Данілов.

Крім того, як нових підсанкційних Олексій Данілов назвав ТОВ «Ласмак», яке, за його словами, володіє медійними ресурсами Гужви, ТОВ «Маджері» і ТОВ «Смарт медіа мережа», а також фізичних осіб, які зареєстровані як бенефіціари чи керівники перших двох із цих компаній: Солнцеву Ганну Володимирівну (за повідомленнями, вона дружина Гужви) і Лукашину Любов Юріївну. Також у списку Бондаренко Алла Іванівна – за даними реєстрів, вона є керівником ТОВ «Інформаційне агентство «Шарій.нет».

В СБУ пояснили, що санкції запровадили проти «проросійських пропагандистів», які «насаджують російські наративи та сприяють окупаційній владі на тимчасово окупованих територіях».

«Санкції, які сьогодні запропонувала запровадити Служба безпеки, стосуються кількох напрямів. У першу чергу вони орієнтовані на захист громадян і протидію російській агресії та гібридній війні. За кожним напрямом ми працюємо системно і цілеспрямовано», – пояснив Голова СБУ Іван Баканов.

«Сьогоднішнє рішення є логічним продовженням тих заходів, які ми здійснили раніше для захисту українського інформпростору. Повторюся: Служба безпеки чітко розмежовує свободу слова і наступ на державність та суверенітет України. Наш обов’язок – захищати державну безпеку у всіх її проявах: від інформаційної складової до передової на сході», – додав Голова СБУ.

«Відносно цих перелічених осіб і юридичних осіб введено повний пакет санкцій», – пояснив Олексій Данілов.

Відповідно до указу санкції вводяться на 3 роки і передбачають:

 • блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
 • обмеження торговельних операцій (повне припинення);
 • обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України (повне припинення);
 • запобігання виведенню капіталів за межі України;
 • зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
 • анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
 • заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
 • заборона або обмеження заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів та повітряних суден до повітряного простору України або здійснення посадки на території України;
 • заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;
 • припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
 • заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності;
 • позбавлення державних нагород України, інших форм відзначення;
 • інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим Законом (блокування інтернет-провайдерами доступу до веб-ресурсів, у тому числі до їх субдоменів https://strana.ua, Facebook.com/gazetastranaua, @stranaua, vk.com/ stranaua, ok.ru/stranaua).

Також санкції вводяться до 12 юросіб, серед яких місцеві телеканали з Криму та Севастополя, інформагенції та інтернет-видання. Всі вони ведуть інформаційну війну проти України та є активними учасниками гібридної агресії.

Як повідомлялося раніше, 2 лютого Президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО ввести п’ятирічні санкції проти Тараса Козака, депутата «Опозиційна платформа – За життя». Також регуляції блокують роботу компаній «112», NewsOne і ZIK, якими депутат володіє.

24 квітня YouTube заблокував для перегляду в Україні канали «112 Україна», «Newsone» та «ZIK». При спробі переглянути відеоконтент трьох телеканалів на відеохостингу з’являється повідомлення: «Відео недоступне. Цей контент недоступний у домені цієї країни через скаргу на протизаконний контент від уряду».