Сторінку родин захисників «Азовсталі» заблокував Instagram
10 серпня 2022
10.08.2022

9 серпня перестала відкриватись Instagram-сторінка Асоціації сімей захисників «Азовсталі». Міністерство цифрової трансформації звернулось до компанії Meta із запитом про розблокування акаунту.

Про це повідомляє «Детектор медіа».

Instagram-акаунт Асоціації сімей захисників «Азовсталі» перестав відкриватися 9 серпня. Цю сторінку родичі героїв використовували для комунікації та інформування про ситуацію з полоненими. Причини блокування акаунту не повідомляються.

Ввечері того ж дня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив про те, що його команда звернулась до компанії Meta щодо цього блокування із запитом про розблокування сторінки.

Блокування сторінок українських користувачів компанія Meta здійснює не вперше. Останнім часом такі історії щодо обмежень доступу до контенту українських авторів почастішали. Через це наприкінці липня Михайло Федоров написав листа Президенту з глобальної політики корпорації Meta Ніку Клеггу, в якому запропонував покращити процеси модерації українського контенту.

Як повідомлялося раніше, 17 липня Instagram видалив акаунт ведучої «Телебачення Торонто» Ярослави Кравченко, яка використовувала свою сторінку для активної волонтерської діяльності. Це відбулося після того, як Ярослава перепостила допис, в якому закликала називати росіян росіянами, а не іншими не особливо лагідними епітетами. На даний момент сторінка Ярослави доступна, з її допису можна зробити висновок, що блокування тривало 4 дні.