Starlink Ілона Маска став найбільш завантажуваним застосунком в Україні
18 березня 2022
18.03.2022

Додаток для налаштування супутникового інтернету Starlink став найбільш завантажуваним застосунком в Україні. У неділю, 13 березня, кількість завантажень у магазинах App Store та Google Play становила 21 000 разів — найбільша кількість у світі за один день.

Що відомо про Stralink та як його застосовують в Україні

Starlink — додаток, який допомагає користувачам смартфонів отримати доступ до супутникового інтернету від Space-X в місцях, де доступ був ненадійним або повністю відсутнім. За допомогою нього налаштовують зовнішню супутникову антену та доступ до WiFi-роутеру, який йде у комплекті Starlink. Також до комплекту входять термінал для прийому сигналу, кабелі та кріплення.

Станції супутникового інтернету Starlink вже працюють в Україні, щоб підтримати належне функціонування критичної інфраструктури та послуги у сфері охорони здоров’я, фінансів та енергетики. Перші з них вже прибули до Києва, Вінниці та Житомира.

Коли інтернетом від Ілона Маска зможуть користуватись звичайні українці

Звичайні користувачі можуть подати заявку на підключення до інтернету, але розглядають їх повільно. Більшість заявок схвалять вже після закінчення війни, але деяким може пощастити вже зараз, стверджують УНІАН.

В Україні додаток завантажили майже 100 000 разів, за останні два тижні кількість інсталяцій у світі зросла більш ніж утричі.

Підключення до Starlink не безплатне. Комплект для встановлення інтернету коштує $500, а щомісячна плата за інтернет становить $100.

Як подати заявку

Заповніть заявку на підключення на сайті компанії. Заявки приймають в порядку живої черги. Якщо пощастить — вам надішлють коробку з необхідним обладнанням поштою.

Зберіть термінал за інструкцією від виробника. Антену можна поставити просто на землі або повісити на дах. Коли антена закріплена, підключіть до неї кабель і застроміть шнур живлення в розетку. Всі компоненти системи вже налаштовані заздалегідь, вам потрібно буде лише вставити кабель.

Встановіть додаток Starlink на мобільний через Google Play або AppStore. У додатку виберіть ім'я домашньої мережі та пароль. На з'єднання зв'язку з супутниками може знадобитися близько 20 хвилин. Середня швидкість завантаження становить близько 100 Мбіт/с.

Як повідомлялося раніше, 26 лютого віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав американського підприємця Ілона Маска надати Україні доступ до супутникового інтернету Starlink. Той за 10 годин відповів згодою, і 28 лютого урядовець повідомив, що в країну прибула перша партія станцій StarLink.