США виділять Україні майже мільярд гривень на кібербезпеку
5 березня 2020
5.03.2020

Державний департамент США виділив Україні майже 200 мільйонів гривень на розвиток кібербезпеки і планує інвестувати ще 720 мільйонів гривень впродовж наступних чотирьох років. Таке рішення було досягнуте за підсумками Третього кібер-діалогу між двома країнами, повідомляє Украінформ.

"З метою демонстрації послідовної прихильності до підтримки кібербезпеки США оголосили про виділення додаткових $8 млн з цільової статті допомоги – крім тих $10 млн, що були надані в 2017 році", - повідомили у зовнішньополітичному відомстві США.

Більша частина коштів “зайде” в Україну через агентство USAID “для розбудови можливостей України у сфері кібербезпеки шляхом підтримки правової та регуляторної реформ, підготовки кадрів та залучення приватного сектору”.

Під час кібер-діалогу учасники розглянули проєкти допомоги у сфері кібербезпеки, розроблені США спільно з українськими агенціями та зацікавленими сторонами. Вони передбачають, зокрема, посилення безпеки критично важливої інфраструктури; розробку та реалізацію кіберстратегії; реагування на інциденти, а також обмін інформацією. Крім того, сторони говорили про підвищення обізнаності з викликами у сфері кібербезпеки та проведення тренінгів, спрямованих на підвищення безпеки систем промислового управління та цифрової криміналістики.

Нагадаємо, Служба безпеки України у 2019 році нейтралізувала понад 480 кіберінцидентів та кібератак на органи державної влади та об`єкти критичної інфраструктури. Про це йдеться у звіті СБУ за 2019 рік.