Спроба №2. Facebook видалив близько двох тисяч сторінок і груп, пов’язаних із Росією
26 березня 2019
26.03.2019

26 березня 2019 року компанія Facebook опублікувала повідомлення у своєму офіційному блозі щодо видалення 1907 сторінок і груп у Facebook, пов’язаних з Росією. Сторінки та групи поширювали інформацію для жителів України. приклад групи у Фейсбуці, що була видалена компанією

приклад групи у Фейсбуці, що була видалена компанією

За інформацією Facebook, адміністратори цих сторінок та груп використовували фальшиві облікові записи для розсилки спаму. Мова йде про 86 сторінок, 64 Facebook акаунти та і 1757 груп. Загальна кількість учасників цих сторінок та груп – близько 1,7 мільйона. Реклами на цих сторінках не виявлено.

Аудиторія видалених сторінок та груп, що велися з Росії для української аудиторії, склала майже 1,7 мільйони користувачів Фейсбуку

У повідомленні Натаніела Глейчера, керівника відділу кібербезпеки у Facebook, йдеться про те, що частина цих публікацій стосувалася українських новин та політики, зокрема «поточного конфлікту на сході України, місцевої та регіональної політики, українського патріотизму, питання міграції, українських військових, ситуації у Криму та корупції».

Загалом, за словами Глейчера, Facebook видалив у березні 2632 сторінок і груп. Окрім сторінок пов’язаних з Росією, решта були частиною інформаційної мережі, пов’язаної з Іраном, яка діяла на Близькому Сході і в Північній Африці, а також в Італії, Казахстані, Єгипті, Індії, Індонезії, Ізраїлі. Ще 212 сторінками, які займалися неналежними діями, керували з Північної Македонії або з Косово.

«Ми постійно працюємо над виявленням і припиненням такого роду діяльності, оскільки ми не хочемо, щоб наші послуги використовувалися для маніпулювання людьми. Ми видаляємо ці сторінки та облікові записи на основі їхньої поведінки, а не вмісту, який вони опублікували», – заявив Глейчер.

У Facebook зазначають, що передали інформацію відповідним правоохоронним органам та представникам влади.

Нагадаємо, у січні Facebook вже видалив сотні маніпуляційних акаунтів та сторінок з Росії. Фейкові акаунти поширювали новини на різні теми: погоду, протести, НАТО, охорону здоров’я чи навчальні заклади. У Facebook повідомляють, що максимально аудиторія кількох сторінок сягала 180 тисяч користувачів, в Інстаграмі досяжність сягала 55 тисяч користувачів.