Spotify оновив правила і тепер проситиме підтвердити місце проживання через GPS та Google Maps
16 вересня 2019
16.09.2019

Spotify оновив правила користування сервісом і тепер проситиме користувачів підтвердити своє місце проживання через GPS та Google Maps. Таким чином сервіс хоче боротись зі зловживанням сімейною підпискою.

Математика проста: індивідуальна підписка на Spotify коштує $10, а сімейна (що дає доступ до сервісу шістьом людям) – $15. Звісно, дешевше та простіше скооперуватись та купити на компанію сімейний план.

Що казати, якщо навіть в Україні можна було користуватись Spotify завдяки VPN-сервісам, на кшталт TunnelBear, які тимчасово (на момент оформлення підписки) переносили вас магічним чином з Києва до Нью-Йорку.

Однак, з точки зору цифрової безпеки та GDPR таке рішення не найкраще. І сервіс уже з цим зіштовхувався, адже таке підтвердження адреси в тестовому режимі Spotify вже запускав рік тому. Тоді ж цей тестовий режим достроково припинили.

Очевидно, що ризик втрати коштів зараз для сервісу нагальніший, аніж можливі ризики із конфіденційністю. Втім, сервіс обіцяє, що зібрані дані не передаватимуться третім особам та навіть не зберігатимуться, а використовуватимуться лише одноразово для перевірки купленого плану підписки.