Сайт «По той бік пандемії» не працює. Пояснюємо причини (оновлено)
24 листопада 2021
24.11.2021

22 листопада сайт про коронавірусні фейки «По той бік пандемії» перестав працювати після суперечки фактчекерів «По той бік новин» зі співвласником «Букв» Петром Терентьєвим, який також є власником домену Coronafakes.com. При спробі зайти на сайт йде переадресація на сайт «Букви».

Про це повідомляє Детектор медіа.

Зі співзасновниками проєкту — «По той бік новин» та ІРРП (Інститут розвитку регіональної преси) — блокування не погоджували.

Керівник «По той бік новин» Сергій Одаренко вважає блокування ресурса помстою через критику підводки «Букв» до допису у Facebook про виправдальний вирок американцю, який застрелив двох людей.

Допис з критикою «По той бік новин» опублікували 20 листопада. На думку «По той бік новин», підводка CММ-редактора «Букв» до новини у Facebook була «маніпулятивною». До тексту самої новини у редакції «жодних претензій не було».

Текст першого допису, джерело Детектор медіа

Текст першого допису, джерело Детектор медіа

Допис викликав суперечки і критику у користувачів соцмереж.

Петро Терентьєв виступив з вимогою видалити допис через те, що він «дискредитує» видання. «По той бік новин» погодились його видалити, але додали інший, з поясненнями цього рішення.

Співвласник «Букв» Петро Терентьєв не вбачає зв’язку між рішенням переадресувати Сoronаfakes.сom на сторінку іншого видання і конфліктом навколо допису «По той бік новин» та називає блокування «тимчасовим».

Петро Терентьєв є повним юридичним власником домену та, за його словами, опікувався його «фінансуванням». Рішення зробити переадресацію на сторінку «Букв» пояснив тим, що йому невідомо, хто займався проєктом після звільнення Альони Романюк з «По той бік новин».

«Я не знаю, хто має доступ до адмінки, є сумніви щодо того, хто і як туди ставить матеріали… Отже, як власник домену я вирішив для безпеки зробити переадресацію на інший свій проєкт — Букви», — сказав Співвласник «Букв».

Як повідомлялося раніше, 8 листопада власник англомовного видання Kyiv Post Аднан Ківан повідомив про тимчасове призупинення роботи редакції.