Сьогодні відзначається Всесвітній день безпечного інтернету
7 лютого 2023
7.02.2023

Міжнародний День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) щорічно відзначається у другий вівторок лютого за ініціативи мережі Insafe за підтримки Європейської комісії.

Мета відзначення цього дня – інформувати людей про відповідальне та безпечне використання інтернету.

Всесвітній день безпечного інтернету особливо актуальний для українців цього року, коли кількість цифрових загроз для жителів нашої країни виросла. Мова йде не лише про кібератаки на українські ІТ-системи, які тривають з перших днів повномасштабного вторгнення і тісно пов’язані з ракетними обстрілами, але й про чисельні випадки шахрайств, жертвами яких є українці.

Цифрові атаки, в яких зловмисники маскуються під представників Нацполіції – іще одна проблема, актуальна для часів війни.

Особливо сильно страждають від порушень цифрових прав в часи війни жителі окупованих територій. Окупанти не дозволяють українським дітям вчитися онлайн, перевіряють смартфони й шукають підписки на українські ресурси

В Міжнародний День безпечного Інтернету варто пригадати, що в Україні діє унікальний проект гаряча лінія з цифрової безпеки Nadiyno. Тут можна знайти поради та статті, що стосуються різних тем цифрової безпеки, мобільного та фінансового шахрайства, використання месенеджерів та пояснень про особливості роботи в часи блекауту при відсутності світла.

На гарячій лінії в робочий час чергують оператори, які дадуть відповіді на запитання бажаючих через форму на сайті.