Сьогодні парламентський комітет розгляне скандальний законопроект №6688 («про цензуру в інтернеті»)
4 вересня 2018
4.09.2018

(Оновлено) Усі п’ять присутніх членів засідання Комітету проголосували “за” доопрацювання законопроекту #6688. Під час засідання депутати критично висловилися щодо ризиків, що несе закопроект, визнали його недосконалим і таким, що потребує доопрацювання. Запрошений один з ініціаторів законопроекту Іван Вінник не зявився на засідання, також не було представників СБУ, які могли коментувати законопроект як одні з неофіційних ініціаторів. Перегляньте Твітер-трансляцію засідання або ж стрім зі стін комітету.

До порядку денного сьогоднішнього засідання Комітету Верховної ради України з питань інформатизації та зв’язку включено розгляд скандального законопроекту №6688, більш відомого, як закон «про цензуру в інтернеті». Його планують розглянути на засіданні 4 вересня о 14:10, доповідати буде один з ініціаторів законопроекту народний депутат Іван Вінник.

Трансляцію цього засідання можна буде подивитися онлайн о 14:10 у вівторок 04 вересня:

Проект закону вже намагалися включити в порядок денний засідання Верховної раді 5 липня, але ця спроба провалилася. Адвокати свободи Інтернету стверджують, що цей законопроект повинен був пройти через Комітет з питань свободи слова (Сюмар), однак його направили до Комітету з інформатизації та зв’язку (Данченко).

Сам законопроект №6688, на думку прихильників, підсилить інформаційну безпеку, а на думку опонентів – значно погіршить свободу інтернету в Україні.

В законопроекті №6688 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері” передбачено зокрема:

  • визначення поняття «технологічний тероризм» як злочини, що спрямовані “на порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту”;
  • забезпечення блокування доступу до інформаційного ресурсу з використанням технічних засобів, що встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій;
  • введення тимчасового блокування сайтів до 2 діб;
  • створення Єдиного реєстру виконання судових рішень і застосування санкцій у сфері телекомунікацій;
  • накладення штрафів на операторів та провайдерів телекомунікацій за невиконання блокування сайтів.

Раніше низка громадських організацій закликала народних депутатів не голосувати за цей проект закону. А сам ініціатор законопроекту Іван Вінник після критики з боку громадських організацій та частини депутатів пообіцяв допрацювати документ.