Соціальні медіа особливо сильно шкодять психічному здоров’ю представників покоління Z
26 травня 2023
26.05.2023

Порівняно з іншими поколіннями представники покоління Z витрачають більше часу на пасивне використання соціальних мереж. Нові дані про вплив соціальних медіа на психічне здоров’я показують, наскільки це шкідливо для покоління Z.

Про це розповідає The Guardian.

У дослідженні , проведеному Інститутом охорони здоров’я McKinsey, повідомляється: «Покоління Z в середньому частіше, ніж інші покоління, згадують негативні почуття щодо використання соціальних мереж».

Було виявлено, що кожен четвертий представник покоління Z (молодих людей, що народилися з кінця 1990-х до початку 2000-х років) – пов’язує проведення багато часу на цих платформах із погіршенням психічного здоров’я.

Кана Еномото, директор із здоров’я мозку в Інституті охорони здоров’я McKinsey та авторка дослідження, зазначує, що компанія зосередилися на цій віковій групі, тому що «покоління Z — лідери майбутнього».

Близько 42 тис респондентів у 26 країнах на всіх континентах були опитані щодо чотирьох аспектів здоров’я: розумового, фізичного, соціального та духовного. Покоління Z посідає найгірші позиції в усіх цих категоріях.

Наступними були представники мілленіалів, за ними йшли люди покоління X і бебі-бумери. Кожен сьомий бебі-бумер сказав, що його психічне здоров’я погіршилося за останні три роки, порівняно з кожним четвертим респондентом покоління Z.

Незважаючи на те, що мілленіали повідомили, що вони більш активні в соціальних мережах – 32% публікують повідомлення принаймні раз на день – покоління Z проводить найбільше часу в додатках, але робить це значно пасивніше. Дослідження показує, що 35% респондентів покоління Z проводять більше двох годин у соціальних мережах щодня порівняно з 24% мілленіалів і 14% бебі-бумерів.

Окрім того, автори дослідження дійшли висновку, що пасивне використання соціальних мереж, як-от нескінченне прокручування TikTok або Instagram, може бути пов’язане з погіршенням самопочуття з часом. Негативний вплив соціальних медіа в цілому значно посилюється для молодшого віку.

21% жінок покоління Z майже вдвічі частіше повідомляли про погане психічне здоров’я, більшість з них повідомили про поганий або спотворений образ тіла та невпевненість у собі, назвавши ці два чинники основними негативними факторами пливу соціальних мереж.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала про те, що американські школи Сіетлу судяться з соціальними платформами через те, що ті негативно впливають на психічне здоров’я підлітків.