Силовики навмисне дезінформують протестувальників у Telegram, – дослідження протестів у Білорусі
2 лютого 2021
2.02.2021

У білоруських Telegram-каналах правоохоронці для арешту протестувальників поширюють неправдиву інформацію щодо місця збору на протести.

Про це повідомили на онлайн-презентації аналітичного дослідження «Роль інтернет-технологій у розвитку продемократичних рухів. Кейси протестів в Україні 2013–2014 та Білорусі 2020».

«Влада прийшла в Telegram, багато хто з силовиків заходять в чати, дають дезінформацію щодо місця збору, люди збираються — а там їх чекають автозаки», — Ольга Корсун.

Віталій Мороз, автор дослідження, керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна», відзначає, що у Білорусі уряди широко використовують цифрові інтструменти та інтернет проти протестувальників — стеження, злами чатів, вилучення девайсів, обшуки активістів, арешти адміністраторів сайтів та шатдаун інтернету.

Довідка: у лютому 2021 року ГО «Інтерньюз-Україна» представило результати дослідження «Роль інтернет-технологій у розвитку продемократичних рухів. Кейси протестів в Україні 2013–2014 та Білорусі 2020». Повний текст дослідження можна завантажити за лінком.