Штучний інтелект потрібно регулювати. Питання лише, як – гендиректор Google
22 січня 2020
22.01.2020

Генеральний директор Google Сундар Пічаї заявив про необхідність регулювання технології штучного інтелекту, повідомляє The Verge з посиланням на інтерв’ю у The Financial Times.

"Не виникає сумніву, що штучний інтелект потрібно регулювати. Це занадто важливо, щоб цього не робити, - каже Пічаї в інтерв’ю. – Питання лише в тому, як саме".

Гендиректор Google закликає до нових правил, апелюючи до небезпек, які створює технологія. На його думку будь-яке регулювання повинно співвідносити “потенційну шкоду ... із можливостями суспільства”.

Пічаї наразі не виступає за жорстке і суворе регулювання. За його словами для таких товарів, як автомобілі, слід ввести “відповідні нові правила”, а в таких сферах як охорона здоров’я рамки потрібно розширити, аби охопити товари на основі штучного інтелекту. Сундар Пічаї наголошує і на необхідності встановлення відповідальності за порушення правил, адже “принципи, які залишаються на папері, є безглуздими".

"Такі компанії, як наша, не можуть просто будувати нові перспективні технології і нехай ринок вирішує, як їх використовувати. У нас є обов'язок переконатися, що технологія використовується на благо та доступна для всіх",– підкреслив Пічаї.

Гендиректор Google вважає, що для глобальних стандартів вирішальним буде міжнародне узгодження, підкреслюючи потенційну складність для техгігнатів.

The Verge пише, що наразі бачення регулювання технології штучного інтелекту у ЄС та США розходяться. Поки у США обережний підхід і ідея “легкого” регулювання, ЄС розглядає можливість більш прямого та жорсткого втручання. Так, Європейський союз може заборонити технологію розпізнавання облич в громадських місцях до 5 років. Видання зазначає, що розбіжності у політиках ЄС і США можуть коштувати техгігантам додаткових витрат.

Компанія Google має також власні правила щодо технології розпізнавання облич, що можуть вводити в оману. Так, компанія не продає технологію через стурбованість, що це може бути використано для масового стеження чи порушення прав людини.

Нагадаємо, у грудні стало відомо, що керувати і Google, і Alphabet буде генеральний директор Сундару Пічаї. Ларрі Пейдж та Сергій Брін вирішили надалі брати участь в управлінні компанії вже як члени правління, акціонери та співзасновники. У Google запевняють, зміна керівництва не вплине на роботу компанії.