Штраф за відмову локалізувати дані користувачів: російський суд ухвалив рішення щодо Google
30 липня 2021
30.07.2021

Суд Таганського району Москви оштрафував компанію Google LLC на 3 млн руб. (майже $41 тис.) за відмову локалізувати дані користувачів у Росії.

Про це повідомляє Детектор медіа з посиланням на «Настоящее время».

Google визнали винною у порушенні законодавства РФ у сфері особистих даних (частина 8 статті 13.11 Кодексу Російської Федерації щодо адміністративних порушень). Це перший такий штраф стосовно Google.

У травні 2021 року Роскомнагляд висунув вимогу до Google, Facebook, Twitter та інших компаній до 1 липня локалізувати бази персональних даних російських користувачів, пишуть MediaSapiens.

Закон «Про персональні дані» набув чинності у 2015 році. Він зобов'язує компанії зберігати особисту інформацію мешканців РФ тільки на її території. Це стосується також IT-гігантів, які проводять діяльність, спрямовану на територію країни, але фактично у ній не розташовані. Невиконання вимоги карається штрафом до 6 млн руб. (близько $82 тис.), повторне порушення – до 18 млн руб. (близько $246 тис.).

Як повідомлялося раніше, 1 липня президент РФ Володимир Путін підписав закон про діяльність іноземних інтернет-ресурсів на території Росії, згідно з яким їхні власники повинні відкривати офіційні представництва в країні і працювати за російським законодавством.

25 травня мировий суд Таганського району Москви визнав компанію Facebook винною у 8 адміністративних правопорушеннях та зобов’язав сплатити штраф у $353 080 (26 млн рублів). Правопорушення полягали у «невидаленні інформації, видалення якої передбає російське законодавство».

24 травня повідомлялося, що Роксомнагляд планує сповільнити трафік для сервісів Google в Росії через «недостатню фільтрацію протиправного контенту».