Штат Індіана подав до суду на TikTok через поширення платформою контенту для дорослих
19 грудня 2022
19.12.2022

Позов подано в той час, коли у США активізувалась кампанія проти сервісу TikTok з приводу безпеки даних американців, що користуються цим сервісом.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

Уряд Індіани подав декілька позовів проти TikTok, стверджуючи, що платформа обманює споживачів щодо свого контенту та безпеки даних. Цей позов є іще однією претензією США до безпеки китайського сервісу коротких відео.

В одній зі скарг штат Індіана стверджував, що алгоритм TikTok розроблений так, щоб викликати залежність у молодих користувачів. Окрім того, сервіс і рекламує шкідливий контент, не призначений для цієї вікової групи. Автори позову посилаються на дослідження та звіти, які пов’язують інтенсивне використання платформи з психічними розладами серед підлітків, включаючи розлади харчової поведінки та депресію.

«TikTok активно наражає наших дітей на вживання наркотиків, алкоголю, ненормативної лексики та матеріалів відвертого сексуального характеру в молодшому віці», — заявив генеральний прокурор штату Індіана, республіканець Тодд Рокіта, додавши, що «TikTok обманює батьків Індіани».

У другому позові стверджувалося, що Китай має можливість використовувати дані TikTok для шпигування, шантажу та примусу користувачів, щоб служити національній безпеці та економічним інтересам країни.

Обидва позови вимагають змінити практики TikTok, а також ввести санкції за кожне ймовірне порушення.

Окрім того, цього тижня губернатор Техасу Грег Ебботт заборонив використання TikTok на державних пристроях, мотивуючи це тим, що платформа може допомогти Китаю у стеженні за американцями та в роботі розвідки.

«Ця заборона TikTok поширюється на всі державні мобільні телефони, ноутбуки, планшети, настільні комп’ютери та інші пристрої, які підтримують підключення до Інтернету, і її необхідно суворо дотримуватися», — сказав Ебботт.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що аналогічні обмеження встановив уряд штату Південна Дакота