Що українці шукали у Google: рейтинг найпопулярніших запитів 2021 року
8 грудня 2021
8.12.2021

Євро-2020, «Гра в кальмара», «Холостяк» та збільшення запитів українською мовою — ділимося підсумками рейтингу найпопулярніших пошукових запитів українських користувачів компанії Google.

Найпопулярніші запити

Найпопулярнішим пошуковим запитом 2021 року в українському Google став «Евро 2020», тоді як у 2020 році найбільше інформації шукали про коронавірус. На другому місці замість минулорічного запиту «Коронавирус рекомендации» — серіал «Гра в кальмара». Також у лідери списку потрапило українське ТВ-шоу «Холостяк 2021». Свою минулорічну позицію зберегли запити про Google Classrom — слово «Классрум» залишається на четвертому місці. До першої десятки 2021 року увійшли запити про спортивні події та конкурс Євробачення-2021. У 2020 році на їхніх місяцях були «Симптомы коронавируса», «На Урок», «Холостячка», запити про свята 2020 року, каратин в Україні та платформу Zoom.

Персони

У категорії «Персона» у 2021 році українці найчастіше шукали інформацію про боксера Олександра Усика, політика Олексія Навального та співачку МакSим. У 2020 році в запитах Google також лідирував Олексій Навальний.

Втрати

Найбільше запитів у розділі «Втрати» було про Принца Філіпа та акторів Володимира Меньшова та Жан-Поля Бельмондо.

Фільми

З фільмів у 2021 році українців найбільше цікавила нова стрічка всесвіту Marvel «Веном 2», проте рейтинг найпопулярніших фільмів у 2020 році очолювала кінострічка Стівена Содерберга «Зараза». У першу десятку 2021 року також потрапили продовження популярних фільмів за коміксами «Загін самогубців 2» та «Ліга справедливості Зака ​​Снайдера» та анімації «Бос молокосос 2», «Душа» та космічна фантастика «Дюна», тоді як у 2020 — фільми «Малефісента 2», «Після 2», мульфільм «Холодне серце 2», українська комедія «Скажене весілля 2» та стрічки «Джентельмени», «Поліцейські з Рубльовки», «Новорічний безлад 2», «Паразити», «Готель Белград» та «Форд проти Феррарі».

Серіали та телешоу

У категорії телевізійних серіалів лідером 2021 року став південнокорейський драматичний трилер «Гра в кальмара». На противагу, у топі 2020 року опинилася іспанська кримінальна драма «Паперовий будинок».

Серед телешоу українців найбільше цікавив новий сезон реаліті-шоу «Холостяк», а також «Джинні й Джорджія» та «Жуки 2 сезон». Минулого ж року усі три перші позиції зайняли українські реаліті-шоу: «Холостячка», «Холостяк 10» та «Танці з зірками».

Покупки

У 2021 році «Покупкою року» в Україні стала кнопкова антистрес-іграшка Поп Іт. Крім того, українці цікавилися, де купити квиток на поїзд, iPhone 13, перепустку на транспорт у Києві та сертифікат про вакцинацію, а також біткоїн та вітамін D. На товари, які українці купували онлайн у 2020 році, значно вплинула пандемія — тоді покупкою року стали медичні маски. Крім того, українці шукали, де купити пульсоксиметр, респіратор і антисептик, а також iPhone 12 і картину за номерами.

Найпопулярніші питання

У 2021 році мешканці України прагнули дізнатися, що означає набір емодзі 🅰🅱🅾🅱🅰, «симпл димпл» і Clubhouse. Крім того, намагалися з'ясувати, як помер Сквідвард, як змінити постачальника газу, компактно скласти валізу, отримати сертифікат про вакцинацію та 1000 гривень за вакцинацію, а також як зареєструватися та оновити програму «Дія».

У 2020 році найчастіші запитання українців стосувалися коронавірусу та карантинних обмежень. Крім того, траплялися запити щодо значень слів молодіжного сленгу. А ще українці цікавилися, як видалити акаунт в Instagram, чому не працює TikTok і «вибиває» вайбер.

Усі запити 2020 року були російською мовою. У 2021 році ситуація змінилася — часто «гуглили» й українською.

Минулого року ми порівнювали списки найпопулярніших запитів Google 2020 та 2019 років. Матеріал читайте за посиланням.