Найпопулярніші запити
Найпопулярнішим пошуковим запитом 2021 року в українському Google став «Евро 2020», тоді як у 2020 році найбільше інформації шукали про коронавірус. На другому місці замість минулорічного запиту «Коронавирус рекомендации» — серіал «Гра в кальмара». Також у лідери списку потрапило українське ТВ-шоу «Холостяк 2021». Свою минулорічну позицію зберегли запити про Google Classrom — слово «Классрум» залишається на четвертому місці. До першої десятки 2021 року увійшли запити про спортивні події та конкурс Євробачення-2021. У 2020 році на їхніх місяцях були «Симптомы коронавируса», «На Урок», «Холостячка», запити про свята 2020 року, каратин в Україні та платформу Zoom.
Персони
У категорії «Персона» у 2021 році українці найчастіше шукали інформацію про боксера Олександра Усика, політика Олексія Навального та співачку МакSим. У 2020 році в запитах Google також лідирував Олексій Навальний.
Втрати
Найбільше запитів у розділі «Втрати» було про Принца Філіпа та акторів Володимира Меньшова та Жан-Поля Бельмондо.
Фільми
З фільмів у 2021 році українців найбільше цікавила нова стрічка всесвіту Marvel «Веном 2», проте рейтинг найпопулярніших фільмів у 2020 році очолювала кінострічка Стівена Содерберга «Зараза». У першу десятку 2021 року також потрапили продовження популярних фільмів за коміксами «Загін самогубців 2» та «Ліга справедливості Зака Снайдера» та анімації «Бос молокосос 2», «Душа» та космічна фантастика «Дюна», тоді як у 2020 — фільми «Малефісента 2», «Після 2», мульфільм «Холодне серце 2», українська комедія «Скажене весілля 2» та стрічки «Джентельмени», «Поліцейські з Рубльовки», «Новорічний безлад 2», «Паразити», «Готель Белград» та «Форд проти Феррарі».
Серіали та телешоу
У категорії телевізійних серіалів лідером 2021 року став південнокорейський драматичний трилер «Гра в кальмара». На противагу, у топі 2020 року опинилася іспанська кримінальна драма «Паперовий будинок».
Серед телешоу українців найбільше цікавив новий сезон реаліті-шоу «Холостяк», а також «Джинні й Джорджія» та «Жуки 2 сезон». Минулого ж року усі три перші позиції зайняли українські реаліті-шоу: «Холостячка», «Холостяк 10» та «Танці з зірками».
Покупки
У 2021 році «Покупкою року» в Україні стала кнопкова антистрес-іграшка Поп Іт. Крім того, українці цікавилися, де купити квиток на поїзд, iPhone 13, перепустку на транспорт у Києві та сертифікат про вакцинацію, а також біткоїн та вітамін D. На товари, які українці купували онлайн у 2020 році, значно вплинула пандемія — тоді покупкою року стали медичні маски. Крім того, українці шукали, де купити пульсоксиметр, респіратор і антисептик, а також iPhone 12 і картину за номерами.
Найпопулярніші питання
У 2021 році мешканці України прагнули дізнатися, що означає набір емодзі 🅰🅱🅾🅱🅰, «симпл димпл» і Clubhouse. Крім того, намагалися з'ясувати, як помер Сквідвард, як змінити постачальника газу, компактно скласти валізу, отримати сертифікат про вакцинацію та 1000 гривень за вакцинацію, а також як зареєструватися та оновити програму «Дія».
У 2020 році найчастіші запитання українців стосувалися коронавірусу та карантинних обмежень. Крім того, траплялися запити щодо значень слів молодіжного сленгу. А ще українці цікавилися, як видалити акаунт в Instagram, чому не працює TikTok і «вибиває» вайбер.
Усі запити 2020 року були російською мовою. У 2021 році ситуація змінилася — часто «гуглили» й українською.
Минулого року ми порівнювали списки найпопулярніших запитів Google 2020 та 2019 років. Матеріал читайте за посиланням.