Що українці шукали на YouTube та у Google, в Україні дискутують щодо штучного інтелекту в сфері охорони здоров’я та чим запам’ятається 2021-ий у світі інтернет-технологій
3 січня 2022
3.01.2022

У новому огляді «Інтернет свободи» розповідаємо про таке: найдешевший у світі інтернет тепер не в Індії, а у нас; як українські користувачі YouTube підсіли на російський контент; навіщо ГО «Інтерньюз-Україна» реалізує перший проєкт на тему штучного інтелекту?

Підбиваємо підсумки 2021-го у світі інтернет-технологій

5G в Україні розпочнеться з приватної мережі, уряд створив три інституції для посилення інформаційної безпеки та кіберзахисту, громадянські свободи в Білорусі згортаються, в Україні вперше оцінили, як приватні технологічні компанії захищають персональні дані користувачів — про ключове для нас у світі інтернет-технологій у 2021 році читайте у нашому огляді.

Джерело: Freepik

У Google все більше шукають українською. Традиційно наприкінці року Google Україна на своєму блозі підсумовують головні тенденції року серед українських користувачів. Пошукові запити у Google відзначилися зростанням використання української мови, проте рейтинг найпопулярніших відеороликів, на жаль, зростанням використання української мови, проте рейтинг найпопулярніших відеороликів, на жаль, заполонив російський контент.

Є чим пишатися:) В Україні найдешевший інтернет серед 110 країн, — такі дані надали британці з компанії Compare the market. Місячна абонентська плата в Україні становить $5.62 (153.49 грн) на місяць. Докладніше у матеріалі.

Як безпечно використовувати штучний інтелект (ШІ) в медицині. У середині грудня ГО «Інтерньюз–Україна» провела першу публічну дискусію зі стейкхолдерами на тему використання ШІ в сфері охорони здоров’я. Разом з УГСПЛ та за підтримки МФ «Відродження» організація створить рекомендації щодо впровадження урядової політики в сфері ШІ, що базується на засадах прав людини. Читайте детальніше в нашому анонсі.

Джерело: Freepik

«За останні два роки понад 80% компаній зазнали хакерських атак на вбудоване програмне забезпечення. Опитування Security Signals показало, що тільки 29% бюджетів корпоративної безпеки спрямовані на усунення такого типу вразливостей, — розповідає Андрій Кусий, Engineering Manager, Machine Learning at Grammarly. — За таких умов цілі підприємства несуть великі репутаційні та фінансові втрати, а уряди цілих країн отримують хиткі безпекові позиції». Більше про те, чому компанії та бізнеси зазнають кібератак та які їхні наслідки, читайте у колонці експерта.

Техгіганти оновлюють політики приватності

Джерело: Freepik

Twitter видалятиме фото та відео, якщо зображені на них люди поскаржаться на те, що медіафайли опублікували без їхнього дозволу.

Facebook зробить двофакторну аутентифікацію обов'язковою для вразливих до злому облікових записів, зокрема для державних службовців, журналістів та правозахисників.

Instagram планує зменшити «маніпуляції алгоритмами» та повернути хронологічну стрічку.

Telegram надав можливість видаляти повідомлення у чатах за день або за обраний проміжок часу, додавати анонімні публікації у публічних групах та забороняти зберігання або пересилання будь-якого контенту у чатах.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті netfreedom.org.ua.