Що робити у разі викрадення телефону — алгоритм дій від Держспецзв’язку
7 липня 2022
7.07.2022

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України надала рекомендації щодо дій для забезпечення конфіденційності даних після викрадення або втрати телефону.

Фахівці радять виконати такі кроки:

 1. Заблокувати SIM-картку, повідомивши про втрату свого мобільного оператора.
 • Якщо це «Київстар», то заявку можна надати за номерами 466 (всередині мережі «Київстар») або 0800-300-466 з інших номерів.
 • Якщо це «Vodafone Україна», то необхідно зателефонувати на номер 222 (всередині мережі «Vodafone Україна») чи 0 800 400 222 з інших мереж в Україні.
 • Якщо це «lifecell», то можна зателефонувати до інформаційно-консультаційного центру за номером 5433 (всередині мережі «lifecell») або 0 800 20 5433 з інших номерів. Також можна скористатися системою самообслуговування «Мій lifecell» чи звернутися в центр обслуговування абонентів.

Важливо пам’ятати, що для підтвердження інформації оператори просять надати додаткову інформацію, наприклад, назвати PUK-код чи номери, на які власник або власниця телефону дзвонили найчастіше.

 1. Змінити паролі до всіх облікових записів (Google, соцмережі, онлайн-банкінг, «Дія» та інші) через інший пристрій, якщо є така можливість.

 2. Заблокувати банківські картки, навіть якщо на них немає грошей, але встановлені кредитні ліміти. Для цього треба звернутися на гарячу лінію відповідного банку, у відділення або скористатися інтернет-банкінгом.

 3. Звернутися з відповідною заявою до поліції.

 4. Попередити свої контакти про втрату телефона. Зловмисники можуть скористатися телефонною книгою для шахрайства, наприклад, почнуть просити гроші від імені власника телефону.

Превентивні заходи

Усім користувачам смартфонів слід подбати про превентивні заходи, які полегшать життя у випадку втрати смартфону.

 • Запам’ятати та/або зберігати PUK-код від SIM-картки у надійному місці. Також корисно записати IMEI телефону.
 • В облікових записах, де можливо, встановити резервний номер телефону для швидкого відновлення. Основний номер телефону можна «прив’язати» до паспорта.
 • Регулярно створювати резервні копії усіх важливих даних, а номери важливих контактів дублювати у звичайній телефонній книзі або в комп’ютері чи ноутбуці.

Раніше ми розповідали про те, що робити у разі відкриття посилання з вірусом.