Що нового у «Дія»: 6 послуг, які з’явилися у 2022 році
10 лютого 2022
10.02.2022

Опитування, автоматичний дозвіл на будівництво, реєстрація місця проживання онлайн, шеринг технічного паспорту на транспортний засіб та інше — про нові послуги «Дії» розповіли на Diia Summit 2022.

Опитування

Послуга опитування — це «інструмент електронної демократії». Президент України Володимир Зеленський назвав це «стартом цифрового народовладдя». В розділі опитування уже з'явилися два перші питання. Перше питання: «Яка нова цифрова послуга є найкорсинішою для вас?». До вибору запропоновані варіанти — зміна місця реєстрації, довідка про несудимість, належний користувач чи опитування. Друге питання стосується нового президентського проєкту — усі громадяни України, старші 60 років, отримають від держави безкоштовний смартфон. Опитування пропонує три варіанти назви цієї програми — «Бабуся фон», «Єдідусь, Єбабуся» або «єСмартфон».

Автоматичний дозвіл на будівництво

«Автоматичний дозвіл на будівництво» стала 15-ою послугою у розділі «Будівництво». За наявності відповідних документів, які завантажуються в систему, дозвіл буде надаватися в атоматичному режимі. Тобто держава не зможе приймати рішень надавати чи не надавати дозвіл. Людина виключена з процесу прийняття рішення щодо надання дозволів. Рішення приймає система. Чітко за зрозумілим алгоритмом система перевіряє всі дані з відповідних реєстрів і реєструє потім відповідний документ.

Фото: скріншот онлайн-трансляції Diia Summit 2022. Презентація послуги «Автоматичний дозвіл на будівництво», Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України

Довідка про несудимість

Довідку про несудимість, за словами міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, замовляють понад 500 тис на рік. Адже вона потрібна для оформлення на роботу, оформлення візи для виїзду за кордон, для участі в тендері, здійсненні усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, оформлення, поновлення документів тощо. Відтепер за допомогою Дія.Підпис можна буде замовити довідку про несудимість онлайн.

Належний користувач

Належний користувач – це людина, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить. Тепер належного користувача можна буде зазначити через застосунок Дія. Наприклад, коли у сім’ї подружжя користується спільним автомобілем, то технічний паспорт можна не передавати, а просто пошерити цю послугу через Дію.

Реєстрація місця проживання

Відтепер, по-перше, попередити про місце проживання можна декларативно через портал або застосунок Дія без жодного візиту до ЦНАП. Усі інші органи будуть повідомлятися автоматично. По-друге, рішення про реєстрацію місця проживання також буде атоматичним без розгляду реєстраторами. По-третє, Форма 13 (довідка про реєстрацію місця проживання громадян) і штамп в паспорті про прописку також як радянський рудимент йде в минуле. Відповідно за кілька хвилин можна буде замовити або через Дію, або в порталі витяг і подати для будь-якого державного органу.

Фото: скріншот онлайн-трансляції Diia Summit 2022. Презентація послуги «Реєстрація місця проживання», Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ України

Продовження та припинення грошової допомоги ВПО

Відтепер продовжити або припинити отримання грошових виплат для внутрішньо переміщених осіб можна буде за електронною заявою. Досі ВПО щопівроку мали збирати документи для того, щоб продовжити призначення грошової допомоги чи повідомити про зміни і припинити її. Тепер для отримання послуг потрібно повідомити в заявці на порталі про відсутність змін або потребу у припиненні виплат, підписати заявку електронним підписом та надіслати.