Ще за півроку до війни російські хакери активно атакували Україну
12 вересня 2022
12.09.2022

Масштабні кібератаки з боку російських хакерів розпочалися за півроку до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

Виступаючи на щорічній конференції «Ялтинська європейська стратегія», Михайло Федоров розкрив деякі деталі кібернападів Росії на Україну. За його словами, перші напади на українську інфраструктури були зафіксовані за півроку до початку війни.

Міністр назвав їх багатовекторними атаками, які здійснювалися для нанесення максимальної шкоди українським об’єктам. Окрім того, хакери таким способом намагались зрозуміти, наскільки захищеними є українські інформаційні системи. Найбільш потужні кібернапади було зафіксовано у жовтні-листопаді. З цими атаками українські фахівці навчилися справлятися, більше того, вони допомогли Україні вибудувати серйозну систему захисту.

В цьому кіберпротистоянні активну участь взяли фахівці спеціальної команди при Держспецзв'язку.

Як повідомлялося раніше,однією з найбільш потужних атак на українські урядові сайти був напад, здійснений у ніч з 13 на 14 січня