Ще один державний орган Росії отримав право блокувати сайти без рішення суду
28 березня 2019
28.03.2019

Уряд Росії дозволив Федеральному агентству у справах молоді (Росмолодь) блокувати онлайн-ресурси, які нібито підбурюють злочини серед дітей. Рішення вступає в силу з 2 квітня 2019 року.

Росмолодь зможе блокувати сайти, якщо їх інформація схиляє чи втягує неповнолітніх до вчинення правопорушень чи дій, що становлять загрозу для їхнього життя та здоров’я та інших осіб. За рішенням Росмолоді Роскомнадзор вноситиме подібні сайти у реєстр заборонених – повідомляється на офіційному порталі правової інформації РФ.

Для того, аби надати Росмолоді право блокувати сайти, уряд Росії вніс поправки до закону, що наділяв російські держоргани таким правом та набув чинності у грудні 2018 року.

Раніше повноваження блокувати онлайн-ресурси чи обмежувати до них доступ отримали 5 федеральних державних органів Росії:

Роскомнадзор (інформація, що стосується дитячої порнографії, самогубств та наркотиків). МВС Росії (інформація про виробництво наркотиків) Росспоживчнагляд (інформація, що стосується самогубств) Федеральна податкова служба (інформація про азартні ігри) Росалкорегулювання (інформація про незаконний роздрібний продаж алкоголю) Онлайн-ресурси можуть блокуватися і за рішенням російських судів.

Загалом ізоляція Рунету обійдеться Росії у 30 мільярдів рублів. Уряд Росії затвердив суму, яка включена в проект «Інформаційна безпека» національної програми «Цифрова економіка», повідомляє РБК. Так, понад 20 млрд рублів уряд виділить на закупівлю обладнання для безпеки рунету, 4,5 млрд рублів підуть на збір інформації, а близько 5,5 млрд – на розробку програмно-апаратних засобів, що будуть збирати, моніторити та керувати мережами загального користування.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав «пакет Клішаса» – закони, що запроваджують блокування та штрафи за неправдиві новини у ЗМІ та прояви неповаги до влади та державних символів в Інтернеті. За поширення недостовірних новин передбачено штраф до 1,5 мільйона рублів ($23 300), за неповагу до держави – штраф до 300 тисяч ($4670) або арешт.