Шахраї у Facebook та Instagram використовують зламані офіційні профілі Meta
10 травня 2023
10.05.2023

Після зламу офіційних сторінок Meta зловмисники розсилають посилання на небезпечні сайти.

Про це повідомляє Socialmediatoday.

Шахраї зламували офіційні сторінки Meta або часом створювали сторінки-клони з іменами Meta Ads і Meta Ads Manager. На цих сторінках зловмисники розміщували рекламу із повідомленням про те, що скоро зміниться система продажу реклами в Meta та пропозицією скористатися іншим рекламним інструментом. Особлива небезпека таких сторінок та реклами, яку могли бачити користувачі Facebook та Instagram, полягала в тому, що ці акаунти мали верифікаційні відмітки.

Останнє дозволяє припустити, що зловмисники якимось чином отримали доступ до роботи з підтвердженими обліковими записами у Facebook, яку вони тепер використовують для просування шахрайських оголошень.

Іще одне припущення - шахраї просто купили свої верифікаційні відмітки через нову програму Meta Verified і таким чином збільшили охоплення своєї реклами.

Журналістики Mashable, які досліджували наплив рекламних шахраїв у Facebook, визначили, що переважна більшість із цих сторінок належать перевіреним обліковим записам, імена яких були змінені за останній тиждень.

Проте ця історія демонструє ризики використання Meta Verified – нещодавно анонсованої програми від компанії Meta, яка дає змогу будь-кому отримати синю позначку на Facebook й розширює ризики для користувачів й власне стала причиною цього шахрайства.

Meta надала таку заяву щодо підроблених сторінок Meta, які з’являються у Facebook:

«Ми вкладаємо значні ресурси у виявлення та запобігання шахрайства та хакерів. Хоча багато покращень, які ми внесли, важко побачити, оскільки вони зводять до мінімуму проблеми з людьми, шахраї завжди намагаються обійти наші заходи безпеки. Ми регулярно вдосконалюємо наші методи боротьби з цим шахрайством і створили команди, які займаються покращенням підтримки, яку ми можемо запропонувати людям і компаніям». Одночасно з цим компанія повідомила про видалення таких сторінок.