Серед рекомендацій YouTube для дітей потрапляє контент, пов’язаний зі зброєю
18 травня 2023
18.05.2023

Дослідники виявили, що серед рекомендацій на YouTube неповнолітні користувачі можуть бачити контент про шкільну стрілянину та інші матеріали, пов’язані зі зброєю.

Про це повідомляє Engadget.

До такого висновку дійшли учасники наглядової групи Tech Transparency Project (TTP). Для аналізу вони створили нові акаунти для 9-річних та 14-річних дітей та емулювали активність перегляду контенту про відеоігри. Згодом дослідники стежили за тим, які рекомендації запропонує відеосервіс цим акаунтам. Експеримент тривав протягом 30 днів.

«Дослідження показало, що YouTube показував у рекомендаціях контент про стрільбу та зброю усім акаунтам-учасникам експерименту. Але з більшою ймовірністю і в більших об’ємах цей контент демонструвався користувачам, які реагували на рекомендовані відео, тобто натискали на відповідних посиланнях», — сказано у висновках до експерименту. «Ці відео включали сцени зі стріляниною в школах та інших місцях; графічні демонстрації того, яку шкоду зброя може завдати тілу людини; і практичні посібники для перетворення пістолета на повністю автоматичну зброю».

Найбільш вражаючим, стверджують учасники експерименту, було те, що кілька рекомендованих відео порушували власну політику YouTube. Цікаво, що ці заборонені на перший погляд відео також монетизувалися за допомогою реклами.

Експерти з Tech Transparency Project звернулися за коментарем до YouTube. Представник відеосервісу запропонував користуватися додатком YouTube Kids, щоб бути впевненим, що діти бачитимуть гарантовано безпечний контент.

«Ми вітаємо дослідження наших рекомендацій і шукаємо більше способів залучення академічних дослідників до вивчення наших систем», — сказав представник YouTube. «Але переглядаючи методологію цього звіту, нам важко зробити переконливі висновки. Наприклад, дослідження не надає контексту щодо того, скільки звичайних відео було рекомендовано для тестових облікових записів, а також не дає уявлення про те, як були налаштовані тестові облікові записи, включно з тим, чи застосовувалися інструменти YouTube Supervised Experiences».

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що на YouTube продовжують поширюватися пропагандистські відео.