Сенатори США представили новий законопроект, що стосується захисту дітей онлайн
21 лютого 2023
21.02.2023

Судовий комітет Сенату провів слухання, присвячені захисту дітей в інтернеті.

Про це повідомляє Vox.

Три сенатори представили законопроект, що отримав назву «Чистий лист для дітей в інтернеті» (Clean Slate for Kids Online Act). Серед вимог, які зафіксовані у новому законопроекті, є правило, що передбачає, що сайти повинні будуть видаляти дані, отримані від дітей до 13 років за їх бажанням. Іншими словами, кожен громадянин США може надіслати запит щодо видалення даних своїх дітей і технологічні компанії повинні будуть це зробити.

Слухання цього тижня були не єдиним свідченням того, що безпека дітей в інтернеті стала пріоритетом для нового Конгресу. Керівництво американського парламенту готове голосувати за законопроекти про захист дітей в Інтернеті цього літа. І хоча його адміністрація також наполягає на прийнятті такого закону, президент Байден сказав кілька речей про дітей та інтернет у своїй недавній промові: «Ми повинні нарешті притягнути компанії соціальних медіа до відповідальності за експеримент, який вони проводять над нашими дітьми заради прибутку», — сказав він. «І настав час ухвалити двопартійне законодавство, щоб припинити Big Tech збирати особисті дані дітей і підлітків в Інтернеті». «Заборонити таргетовану рекламу для дітей!» – вигукнув Байден під оплески.

Ситуація навколо законопроекту про безпеку дітей в інтернеті демонструє, що у двопалатному Конгресі спостерігається єдність навколо законодавства, що стосується обмеження можливостей техногігантів. Закон, який регулює використання дітьми інтернету та даних неповнолітніх користувачів є особливо актуальним на фоні того, що окремі штати стали приймати власні законопроекти. До прикладу, в Луїзіані відвідувачі сайтів, третина контенту яких є контент для дорослих, повинні будуть ідентифікувати себе, продемонструвавши документ. Такий закон діє у штаті з початку цього року.

Інші штати також ухвалюють власні закони. У 2024 році в Каліфорнії набуде чинності Закон про дизайн, відповідний віку (Age-Appropriate Design Code Act). Закон зобов’язує онлайн-сервіси, до яких можуть отримати доступ люди молодше 18 років, отримувати дозвіл перед збором їхніх даних, і він забороняє їм використовувати ці дані певним чином. Окрім того, веб-сайти мають бути розроблені таким чином, щоб забезпечити користувачам віком до 18 років максимальну конфіденційність.

Раніше інтернет свобода розповідала про те, що Meta буде відповідати у суді через смерть 14-річної дівчинки-підлітка.