СБУ заблокувала антиукраїнські спільноти, створені за завданням спецслужб Росії
9 січня 2020
9.01.2020

Служба безпеки України добилася блокування в соцмережах низки антиукраїнських спільнот, створених за завданням російських спецслужб та оголосила про підозру громадянину РФ Сергію Жуку, який був до цього причетний.

“Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що Сергій Жук за завданням кураторів зареєстрував у мережі кілька псевдорадикальних спільнот, зокрема “Українські націонал - патріоти”, “Верховна Рада 9-го скликання”, “Правда про АТО і про майдан”. На них він нібито від імені патріотичних сил розміщував провокаційні матеріали”, – повідомляє офіційний сайт СБУ.

Фахівці Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки змогли підтвердити причетність до зазначених спільнот спецслужб Росії. Після цього діяльність таких пабліків в соцмережах було припинено. Наприклад, посилання на групу “Українські націонал - патріоти” в архіві збереглося, але сторінка видалена.

Творцеві цих сторінок Сергієві Жукові оголосили про підозру за п’ятьма стаття Кримінального кодексу України, зокрема “створення терористичної групи” та “планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни”.

Зараз тривають слідчі дії для встановлення місцезнаходження Сергія Жука та оголошення його в розшук, повідомляє сайт Служби безпеки України.

Нагадаємо, на початку грудня Служба безпеки України заблокувала в Києві діяльність групи зловмисників, які, ймовірно, займалися масовою реєстрацією та просуванням фейкових акаунтів в мережі.