СБУ викрила ботоферму, яка керувалася з Росії і поширювала фейки про COVID-19
6 квітня 2020
6.04.2020

Фахівці Служби безпеки України викрили ботоферму, діяльністю якої керували з Росії, а обладнання знаходилася в одному з бізнес-центрів Дніпра. Зловмисники через ботоферму поширювали фейки про коронавірус в Україні та закликали до повалення конституційного ладу.

Як повідомляє пресслужба СБУ, потужність “ферми” – понад 5 тисяч ботів.

За словами правоохоронців, ботоферма створювала та керувала обліковими записами в соцмережах, які нібито належали громадянам України, а відповідне обладнання було придбане через заборонені в Україні російські небанківські платіжні системи.

Слідчі розпочали кримінальне провадження за ст. 109 Кримінального кодексу України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади - ред.).

Раніше поліція Сумської області склала адміністративний протокол на 34-річну громадянку за допис у соцмережах, у якому вона закликала людей телефонувати на “гарячу” лінію Служби безпеки України з приводу завищення цін на медичні маски під час поширення коронавірусу в Україні. Адмінпротокол складено за статтею 171-3 Кодексу про адмінправопорушення (Поширення неправдивої інформації - ред.).