СБУ викрила 154 поширювачів фейків про коронавірус за період карантину
13 квітня 2020
13.04.2020

За час карантину Служба безпеки України викрила 154 поширювачів фейків про коронавірус. Правоохоронці також заблокували понад 2 тисячі відповідних інтернет-спільнот із загальною аудиторією більше 700 тисяч підписників, повідомляється на сайті СБУ.

Серед 154 поширювачів фейків, яких викрила служба, 8 інтернет-агітаторів цілеспрямовано діяли в Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні та Києві за завданням російської сторони. Слідчі СБУ вже розпочали кримінальні провадження щодо цих правопорушників за статтями 109 і 110 Кримінального кодексу України: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Інформація про порушення іншими 146 особами передана до Нацполіції, третину з них вже притягнули до адміністративної відповідальності.

“Кіберфахівці Служби постійно аналізують інтернет-контент подібної тематики, який здебільшого поширюється з російського інформаційного простору. Він спрямований на створення штучної паніки або містить заклики до порушення умов карантину”, – повідомляє СБУ.

Нагадаємо, Служба безпеки України пропонує продовжити санкції проти російських соцмереж «Одноклассники» та «ВКонтакте» ще на 3 роки. Такі пропозиції голова СБУ Іван Баканов вже вніс до Ради національної безпеки і оборони України.