СБУ просить прибрати додаток «Вконтакте» з «Play Market» і «App Store»
8 жовтня 2020
8.10.2020

СБУ звернулася до МЗС України з проханням поінформувати іноземних партнерів щодо необхідності приведення діяльності компанії «Google, LLC» і «Apple Inc.» відповідно до вимог українського законодавства. Що означає припинити реалізацію на території України через магазин додатків «Play Market» і «App Store» мобільного додатку «Вконтакте». Про це йдеться на сайті Укрінформу.

В листі, який СБУ надіслали у відповідь на журналістський запит Укрінформу зазначається, що «Служба безпеки вживає необхідні заходи з виявлення та нейтралізації загроз державній безпеці України в кібернетичній та інформаційній сфері на виконання відповідного рішення РНБО та указу президента, де визначено перелік осіб та компаній до яких на території України запроваджені персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)».

Водночас зазначається, що чинним законодавством не врегульовано порядок та механізм виконання такого виду санкцій, як заборона Інтернет-провайдерам надавати послуги з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів/ сервісів, в тому числі до субдоменів.

Нагадуємо, що доступ до мобільного додатку «ВКонтакте» в Україні з’явився не через зняття санкцій, а через зміну проксі-серверів, що дозволило обійти блокування провайдерами доступу до цього додатку на території України.