СБУ продовжує викривати проросійських агітаторів, які поширюють фейки про COVID-19
1 червня 2020
1.06.2020

За період карантину Служба безпеки України викрила 385 інтернет-агітаторів, які поширювали дезінформацію про пандемію. За інформацією СБУ, 18 виявлених агітаторів діяли за завданням Росії. Проти них СБУ відкрила кримінальні провадження.

Як повідомляє пресслужба відомства, ці люди «працювали» у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому, Конотопі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Жашкові.

“Через соціальні мережі російські спецслужби та керовані ними агентурні мережі тролів закликали до порушення карантинних обмежень, проведення акцій протесту, силового захоплення влади та інформаційної підтримки таких неправомірних заходів”, — йдеться у повідомленні СБУ.

Інформацію стосовно щодо інших 367 агітаторів СБУ передала Нацполіції. До адміністративної відповідальності притягнуто 160 осіб.

СБУ також заблокувала 2,6 тисяч інтернет-сторінок з більше, ніж мільйонною аудиторією.

Нагадаємо, 92% дезінформації про пандемію поширюють Росія та Китай. Керівник Оксфордського інституту інтернету Філіп Гаувар зазначає, що ці дві країни просувають меседжі про невдачі та неспроможність демократичних країн боротися з пандемією, протиставляючи свої ніби-то кращі зусилля у протидії COVID-19.