Сайти для дорослих заблокували доступ користувачам зі штату Юта
10 травня 2023
10.05.2023

Ці дії стали відповіддю на закони штату, який передбачає обов’язкову перевірку віку відвідувачів сайтів для дорослих.

Про це повідомляє Vice.

Жителі Юти, які схочуть зайти на ресурси для дорослих, не зможуть зробити це. У відповідь на новий закон, який вимагає від сайтів для дорослих перевіряти вік користувачів, ці сайти повністю заблокували доступ для людей, які живуть у штаті Юті. Блокування відбувається відповідно до їх IP-адрес.

Ті, хто спробує зайти на сайт, побачить відео Шері ДеВілль, учасниці Комітету захисту прав акторів фільмів для дорослих, яка пояснює, через які причини доступ до сайту заборонено.

«Як ви, мабуть, знаєте, обрані вами посадові особи в Юті вимагають від нас підтвердити ваш вік, перш ніж дозволити вам доступ до нашого веб-сайту», — каже ДеВілль. «Незважаючи на те, що безпека та дотримання нормативних вимог є головними в нашій місії, вказувати свої ідентифікаційні дані кожного разу, коли ви хочете відвідати платформу для дорослих, не є найефективнішим рішенням для наших користувачів. Це фактично поставить під загрозу і дітей, і вашу конфіденційність…

Ми вважаємо, що найкращим і найефективнішим рішенням для захисту як дітей, так і дорослих є ідентифікація користувачів за їхніми пристроями та надання доступу до матеріалів і веб-сайтів із віковими обмеженнями. Поки не буде запропоновано реальне вирішення цієї проблеми, ми прийняли складне рішення повністю вимкнути доступ до нашого веб-сайту в Юті».

У березні губернатор штату Юта Спенсер Кокс підписав закон про вікові вимоги до перегляду контенту для дорослих в інтернеті. Закон набув чинності 2 травня.

«Комерційна організація, яка публікує або розповсюджує матеріал, шкідливий для неповнолітніх, а також власники сайтів, які містять значну частину такого матеріалу, несуть відповідальність, якщо вони не дотримуються методів перевірки віку тих, хто хоче отримати доступ до такого контенту», – йдеться в тексті закону.

Насправді перевірка віку не працює для захисту дітей в інтернеті, а лише призводить до того, що неповнолітні користувачі шукають способи отримання доступу до заблокованого контенту.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що сенатори США представили новий законопроект, що стосується захисту дітей онлайн.