Розслідування витоку даних через Telegram: один затриманий, 25 під підозрою
25 червня 2020
25.06.2020

У зв’язку з масштабним витоком даних українців через Telegram-бот правоохоронці затримали одну особу та оголосили про підозру ще 25 людям. Правоохоронці також заблокували 9 телеграм-каналів.

“За останні півтора місяці проведено 36 обшуків, підтверджено злочинну діяльність 25 осіб, було висунуто відповідні підозри і затримано 1 особу. За результатами операції вилучено з незаконного обігу копії 30 баз даних – це не тільки державні реєстри, а й приватні: банки, оператори поштового зв’язку, телекомунікаційні компанії”, – заявив під час брифінгу 25 червня заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Обшуки проходили у 10 областях України.

За інформацією правоохоронців злив відбувся з баз приватних і державних банків, операторів поштового зв’язку та телекомунікаційних компаній.

Як повідомив заступник голови Служби Безпеки України Володимир Горбенко, правоохоронці вилучили з незаконного обігу копії 30 баз даних

Наразі відкрито 34 провадження за статтями про шахрайство, розповсюдження інформації з обмеженим доступом, несанкціоноване втручання в електронні операційні системи.

Нагадаємо, у травні 2020 року через Telegram-бот відбувся масштабний “злив” даних українців. Загалом у базі понад 26 мільйонів водійських посвідчень. Telegram-бот містив не лише дані водійських посвідчень і паспортів, а й дані біометричних паспортів включно з фото, паролями, даними з держреєстрів, “Нової пошти”.