Розмитнення авто та заявка на усиновлення. У «Дії» з’являться нові функції
2 червня 2022
2.06.2022

Незабаром у застосунку «Дія» зʼявиться можливість подати заявку на усиновлення. Також у додатку можна буде пройти полегшену процедуру швидкого розмитнення авто.

Можливість подати заявку на усиновлення

Послуга подати заявку на усиновлення зʼявиться у «Дії» до кінця червня, повідомила уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук в ефірі «Сніданку з 1+1». Таким чином Кабмін хоче спростити процедуру всиновлення для українців.

Користувачі Дії зможуть подати пакет документів на кандидата в усиновлювачів, опікунів, батьків-вихователів прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу, а також ознайомитися з анкетами дітей тощо.

З 1 червня в Україні стала доступною спрощена процедура подачі первинної заявки на усиновлення, повідомив на брифінгу заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко. Водночас запит щодо первинної заявки на усиновлення можна подати лише на особистому прийомі.

За словами Констянтина Кошеленка, в Україні зараз потребують усиновлення понад 17 000 дітей.

Заявку на первинну консультацію у Дії можна подати в розділі «Сімʼя», розповіли у Мінцифрі. Інформація про кандидата на всиновлення підтягується автоматично, а авторизуватися можна за допомогою електронного підпису. Відповідна служба звʼяжеться із заявником та запросить на консультацію упродовж 15 днів. Консультація відбуватиметься або фізично, або дистанційно.

Зараз триває робота над наступними етапами послуги всиновлення.

Розмитнення авто через Дію

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у «Дії» найближчим часом зʼявиться полегшена процедура швидкого розмитнення авто, передає Інтерфакс-Україна.

«Що стосується податків на автомобільний транспорт, то ця норма в проєкті закону відстрочена до 1.07, але до цього часу буде впроваджено полегшену процедуру швидкого розмитнення автомобілів через Дію», — повідомив Денис Шмигаль на спільному брифінгу з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким у Києві 1 червня.

За словами урядовця, українці зможуть розмитнити автомобілі на під'їзді до митного контролю з автоматичною реєстрацією та надходженням документів і номерів додому. Номери також можна буде забрати у визначений час у Центрах реєстрації та Центрах надання адміністративних послуг.

Як повідомлялося раніше, 30 травня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що в застосунку «Дія» незабаром з’являться дев’ять нових послуг та документів, зокрема військові облігації та пенсійне посвідчення.